Tabeli ülemine pool tühjenes favoriitidest, Petra Kvitova andis loobumisvõidu

Petra Kvitova Doha turniiri võitjana. / Foto: Zumapress/Scanpix

Dubai tenniseturniiri kaks tabelipoolt on enne kaheksandikfinaale erineva tugevusega, sest ülemises osas on alles vaid üks asetatud mängija, alumises aga kuus.

Petra Kvitova (Tšehhi, 4) võinuks olla ülemise tabelipoole peafavoriit, aga seisul 2:6, 4:3 andis ta loobumisvõidu Jil Teichmannile (Šveits). Kvitova küll juhtis teises setis, aga viimased kaks geimi oli võitnud Teichmann ja tšehhitar loobus reie lähendajalihase valu tõttu. Kvitova ütles, et see vigastus hakkas tal tunda andma Doha turniiri poolfinaalis (veerandfinaalis oli ta võitnud Anett Kontaveidi ja siis oli Kvitovaga kõik korras).

Välja langes ka esimesena asetatud Elina Svitolina (Ukraina), kes kaotas Svetlana Kuznetsovale (Venemaa) 6:2, 4:6, 1:6. Svitolina pole aga viimasel ajal olnud heas vormis, nii ei võinud teda suureks favoriidiks pidada. Kuznetsova käes on nüüd Dubai turniiri rekord, ta on võitnud seal 21 kohtumist. Kuid turniiri võitnud venelanna pole, ta on kolmel korral mänginud finaalis.

Lõpuks jäi tabeli ülemises pooles ainsa asetatud mängijana alles Belinda Bencic (Šveits, 6), kelle favoriidiseisus äratab ka kahtlust seoses tema viimase aja alavormiga. Kuid fakt on, et keegi peab sealt finaali saama ning võib-olla on Bencici kõrval veel favoriidiks maailma 31. reket Ons Jabeur (Tuneesia).

Seevastu tabeli alumises pooles püsivad kõik soosikud konkurentsis. Kuna Viktoria Azarenka (Valgevene) viimasel hetkel loobus, oli tabeli alumises pooles seitse asetatud mängijat, neist kuus on saanud kaheksandikfinaali. Eriti tugev on muidugi tabeliveerand, kuhu kuulub ka Kontaveit (15), sest ülejäänud mängijad on seal Arina Sabalenka (Valgevene, 3), Iga Swiatek (Poola, 8) ja Garbine Muguruza (Hispaania, 9).