fbpx
Close

Svetlana Kuznetsova: Serenal on nii palju tiitleid, et ta vääribki parimat kohtlemist

Svetlana Kuznetsova. / Foto: EPA/Scanpix

Venemaa ajaleht Sport-Ekspress püüdis kahekordselt slämmivõitjalt Svetlana Kuznetsovalt uurida, kas too ei pahanda, et tippmängijad on enne Australian Openit omaette Adelaide’is, kus neile on karantiiniks loodud parimad tingimused.

“Aga kas siis elus on vähe topeltstandardeid? Neid on igal pool!” vastas Kuznetsova ja selgitas: “Üks noormees sõidab kalli autoga, sest ta isa on rikas, aga teine kõnnib jala instituuti, kuigi võimalused peaksid olema võrdsed. Meil tennises on asi vähemalt mõneti õiglane. Kes on parimad, peavadki omama paremaid võimalusi. Siia saabus 256 mängijat, kõiki ei saa majutada luksnumbritesse. Mind õpetasid sportlastest vanemad, et kui tahad parimat, pead olema ise parim!

Näiteks Serena suunati Adelaide’i, kuigi ta on maailma üheksas (Kuznetsova eksib, tegelikult on 11. – toim) reket. Olgu kas või kolmekümne üheksas! Ta on selle ära teeninud. Ta on võitnud 23 slämmi, mida on rohkem, kui kõigil teistel siin viibivatel naismängijatel kokku. Ka meil on hotellis kellelgi parem tuba. Mõnel on toas hiired, aga ühes elab noormees koos neiuga. See on ka eelis! Mul ei lubata treeneriga koos olla. Kuid palju ikka võib kaevata, ega sellest midagi muutu: topeltstandarditest me ei pääse.”

scroll to top