U14 Eesti noorte meistritiitli võitsid Marie Johanna Lapimaa ja Edwin Averjanov

Eesti U14 meister Marie Johanna Lapimaa. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Kolmapäeval Kadriorus finišisse jõudnud Eesti noorte meistrivõistlustel võitsid U14 vanuseklassis üksikmängu meistrikulla Marie Johanna Lapimaa (Tallink City TK) ja Edwin Averjanov (USTA).

Kuni 14-aastaste tütarlaste seas jõudsid finaali kaks esimesena asetatut tüdrukut Marie Johanna Lapimaa (1.) ja 12-aastane Kiira Paškov (2., Tondiraba TK). Ja seda väga veenvate võitudega. Vaid Paškovil tuli teise ringi kohtumise teises setis eakaaslase Nora Olivia Adamsoni (FVTA) vastu rohkem vaeva näha (6:1, 7:6). Poolfinaalides alistas Lapimaa Hanka Mühlbergi (MK Tenniseklubi) 6:3, 6:2 ning Paškov Miriam Ränkeli (MK Tenniseklubi) 6:2, 6:1.

Enne finaalmatši oli tüdrukute omavaheliste kohtumiste seis 9:4 Paškovi kasuks. Eelmisel aastal võitis finaali Paškov kolmes setis 3:6, 6:4, 6:4. Seekordki oli oodata tasavägist võitlust, nii ka läks. 2022. aasta U14 meistriks tuli Lapimaa napi 6:4, 7:6 (3) võiduga.

U14 tüdrukute lohutusturniiri võitis Adelija Danheli (Tondiraba TK).

Tuleb märkida, et vigastuse tõttu ei saanud meistrivõistlustel osaleda üks medalipretendente Kätriin Reinvald (Avantage) ning turniiri pidi pooleli jätma U16 vanuseklassis pronksi teeninud Eleanora Roos (Altius TK).

Tüdrukute paarismänguturniiril viisid meistritiitli Tartusse Mühlberg/Ränkel 6:2, 6:4 finaalieduga Lapimaa/Jasmine Sheini (Tallink City SK) üle. Pronksmedali said kaela poolfinaalis sunnitud loobumisvõidu andnud Paškov/Roos ja Lisbet Levandi (EKSM)/ Liisa Marii Põhjala (MK Tenniseklubi).

Poiste turniiri finaalis kohtusid vanad rivaalid ja U14 koondisekaaslased Kristofer Karis (MK Tenniseklubi) – Edwin Averjanov (USTA). Kui viimased neli omavahelist matši oli võitnud Karis, siis seekord kaldus vaekauss tõenäoliselt närvilisusest tingitud lihtvigaderohkes mängus Averjanovi kasuks. 6:3, 6:2 Averjanovile ja ühes sellega ka meistritiitel. Pronksimedali said kaela USTA poisid Hugo Narmont ja Ken Ink.

Lohutusturniiri parim oli Kaspar Jaani (MK Tenniseklubi).

Paarismängus ei andnud kellegile armu Ink/Karis. Alistanud poolfinaalis MK Tennisklubi duo Jaani/Nikita Smirnov 6:0, 6:0, said nad finaalis jagu ka Averjanov/Robin Lucas Sirgist 6:0, 6:4.

Averjanov/Sirk olid nelja parema seas alistanud Narmont/Luukas Raudkivi (USTA) 6:2, 7:6 (2).

U14 meistrivõistluste edukamad olid Karis kahe kulla ja ühe hõbedaga ning Lapimaa samuti kahe kuldmedali ja ühe hõbemedaliga.