EELVAADE | Kohtuvad kaks tunamullust “komeeti”, kes on edetabelis langenud

Paula Badosa WTA finaalturniiril. / Foto: AFP/Scanpix

Võiks öelda, et Adelaide 2 turniiri avaringis lähevad vastamisi kaks sarnase “saatusega” tennisisti, kes poolteist aastat tagasi tõusid väga kõrgele, aga on nüüd nagu pisut maale tagasi toodud. Ehkki pole välistatud, et nii Anett Kontaveidil kui ka Paula Badosal võib olla ees veel paremgi periood.

Anett on Badosaga vaid korra varem kohtunud ja see juhtus siis, kui mõlemad olid tõusuteel. Ostrava turniiri 2, ringis Anett võitis 6:3, 6:4 ja sai ka sel võistlusel esikoha, aga Badosa möödus temast kolm nädalat hiljem, kui võitis Indian Wellsi WTA Masters 1000 turniiri, kus Kontaveit jäi pidama veerandfinaalis. Sellest, kuidas arenes Badosa karjäär enne 2021. aasta septembrit, saate lugeda eelmisest eelvaatest, aga nüüd keskendumegi hispaanlanna mängule tunamullu sügisel ja eelmisel aastal.

Võit Indian Wellsis kergitas Badosa maailma edetabeli 27. kohalt kümnendaks ja hoobilt tagas pääsu WTA finaalturniirile. Hispaanlanna pääses sinna eelviimasena ja Anett viimasena, aga mõlemad võitsid alagrupi kahe võidu ja ühe kaotusega. Nagu teame, jõudis Anett lõpuks astme võrra kõrgemale – vastavalt finaali ja poolfinaali.

Täpselt aasta tagasi Austraalias mängis Badosa väga hästi. Ta tegi 8-mängulise võiduseeria, mille sisse kuulus Sydney WTA 500 turniiri võit ja Australian Openil 1/8 finaali pääsemine. Sydneys võitis ta finaalis Barbora Krejcikovat, kes väga napilt alistas poolfinaalis Kontaveidi. Seega oleks homsed vastased võinud juba mullu jaanuari alguses teist korda kohtuda.

Kevadel tegi Badosa ka hea tulemuse Ameerikas, kui jõudis Indian Wellsis poolfinaali ja Miamis veerandfinaali. Ta tõusis maailma edetabelis kolmandaks ja pärast poolfinaali jõudmist Stuttgardis juba teiseks. Aga pisut hiljem tuli Badosal rankingu teine koht Kontaveidile loovutada. Seda põhjusel, et hispaanlanna ei suutnud kaitsta 2021. aasta kevadisel liivahooajal saavutatud punkte. Tookord mängis ta Madridis poolfinaalis, võitis Belgradi turniiri ja jõudis Roland Garrosis veerandfinaali. 2022. aastal piirdus ta Madridis vaid teise ja Pariisi kolmanda ringiga.

Suhteliselt hästi mängis Badosa veel suvel, ehkki näiteks Wimbledonis 1/8 finaaliga piirdumine ei vastanud ju tema edetabelikohale (4.). Ta jõudis veel San Joses poolfinaali ja siis hakkas aina kaotama. Kui 2021. aasta Indian Wellsi võidupunktid läksid maha, langes Badosa esikümnest välja ja samal ajal tabas sama “saatus” ka Anetti. Saatus on jutumärkides kirjutatud, sest edetabelis langemine ei ole ju nii dramaatiline sündmus, et sellist sõna kasutada.

Adelaide 1 turniiril Badosa ei osalenud, sest mängis samal ajal United Cupil. See turniir lõppes aga talle kiiresti, sest Hispaania ei saanud alagrupist edasi. Badosa pidas vaid ühe mängu ja alistas seal Harriet Darti 6:7, 7:6, 6:1, aga see tulemus suurt midagi ei ütle. Kaotuse korral võinuks eeldada, et hispaanlanna on alavormis, aga tasavägine mäng samas näitas, et ega ta väga heas vormis ka pole.

Kihlveokontorid arvavad, et kergelt on soosik Anett. Jah, eelmisel sügisel oli temal ette näidata finaal Tallinn Openil, aga siis tabas teda vigastus. Badosa vähemalt mängis samal ajal, aga edutult. Võib-olla veenis kihlveokontoreid Anetti esimene mäng Adelaide’is, kus ta oli võidule Qinwen Zhengi üle väga lähedal. Igatahes on ennustusportaal Paf andnud Anetti võidukoefitsiendiks 1,72 ja Badosale 2,12, mis väljendab Eesti esireketi umbes 55-protsendilisi võidušansse. Muide, Zhengi vastu oli Anettil just vastupidi – selles mängus peeti hiinlanna šansse 55-protsendilisteks.

Kohtumine peetakse Adelaide’i peaväljaku viienda mänguna – enne toimub kolm mängu ATP ja üks WTA turniiril. Klausel on aga selline, et neljas mäng ei alga varem kui Eesti aja järgi kell 10. Kui see mäng jääb isegi väga lühikeseks, ei alusta Kontaveit ja Badosa ikkagi enne kella 11.30, kuid hiljem (ja see on üsna tõenäoline) võib see kohtumine alata. Mängu kannab üle Telia klientidele nähtav telekanal Inspira.