Kaia Kanepi jäi samuti Paula Badosale alla

Kaia Kanepi löömas tagakätt mängus Marketa Vondroušovaga. / Foto: Reuters/Scanpix

Hispaanlanna Paula Badosa (9) tegi Adelaide 2 turniiril meie jaoks kibeda duubli, kui lülitas järjest välja kaks Eesti mängijat.

Võimalik, et mälu petab ja selliseid juhtumeid on olnud veel, aga meelde tuleb ainult teine hispaanlanna Carla Suarez Navarro, kes 2018. aasta Australian Openil alistas ka järjest kaks eestlannat, aga vastupidises järjekorras – enne võitis Kanepit ja siis Anett Kontaveiti.

Badosa võidunumbrid olid täna 6:1, 7:5 ja teatud määral oli mäng eilsega analoogiline, aga kulges siiski erinevalt. Esimene sett, kus statistiliselt jäi Badosa kindlalt peale, ei olnud tegelikult nii veenev ja hispaanlanna serv oli täna hoopis ebakindlam. Kuigi ta lõi 10 ässa, oli Badosa esimese servi õnnestumisprotsent vaid 47, kui ta on kogu karjääri jooksul olnud üle 60% servija (mullune keskmine 62,1). See andis Kaiale võimaluse ja juba oma servi kaotanuna murdis eestlanna tagasi seisuks 1:2. Aga oma servigeimi ei suutnudki Kaia avasetis võita. Peamine põhjus oli selles, et Badosa kaitses visalt ja eksis väga vähe. Ka Kaia mäng oli suures osas puhas ja eksimused tulid pigem intensiivsetes pallivahetustes, mitte lihtsatest vigadest ründelöökidel, aga kasutamata võimalusi oli siiski palju. Eriti seisul 1:3, kui Badosa jäi oma servil taha 0:40.

Teises setis hoiti kaheksa geimi jooksul oma servi ja murdepalle polnud kummalgi. Isegi seisu 40:40 ei olnud üheski geimis, seega oli servijate edu veenev. Kuid seisul 4:4 Kaia siiski kaotas oma servi, ta tegi paar vale otsust, lüües näiteks ühe täiesti ebaõnnestunud tilkpalli (kuigi kaks esimest stoppi olid toonud edu). Kuid samamoodi nagu eile mängus Kontaveidiga, läks Badosa veidi närvi, kui oli ees seti ja murdega. Kaia võttis kohe murde tagasi ja üsna kindlalt. Ja teine analoogia eilsega oli selles, et kui nn momentum tundus kalduvat eestlanna poole, ei kasutanud ta seda ära. Just kahes viimases geimis oli Kaial lihtsaid eksimusi rohkem ja samamoodi oli eile lõpetanud mängu Anett.

Statistiliselt ei olnud Kaia 22 lihtviga palju, kui arvestada, et ta tegi 27 äralööki, seega selge pluss. Aga Badosal oli 22 äralöögi kõrval ainult 8 lihtviga, neist kolm servi topeltvead. Ilmselt oligi Badosa väike lihtvigade arv selle mängu otsustav faktor. Kaia domineeris 60-70% pallivahetustest, aga vastane pidas vastu.

Esimese servi protsent oli Kaial hiilgav 71 ja seega 24% parem kui vastasel, aga ta võitis esimeselt pallingult ainult 51% punktidest (Badosa 78). Murdepalle realiseeris hispaanlanna 9st 5 ja Kaia 7st 2. Kuid neli murdepalli läksid kaduma selles ühes geimis, kus Badosa jäi 0:40 taha.