fbpx
Close

EELVAADE | Austraalia paarismängija, kes pole üksikmängus esisajasse küündinud

Storm Hunter mängimas novembris Billie Jean King Cupil Glasgow’s. / Foto: Imago images/Scanpix

Kaia Kanepi läheb Eesti aja järgi teisipäeva hommikul Adelaide 2 turniiri avaringis vastamisi maailma 227. reketi Storm Hunteriga (Austraalia), kes septembris tuli segapaarismängus US Openi võitjaks.

Hunter, kes enne mullu novembris abiellumist kandis nime Sanders, ei ole üksikmängus kunagi endast erilist jõudu kujutanud. 1994 augustis sündinud mängija jõudis küll pool aastat enne 20. sünnipäeva maailma edetabelis 202. kohale, aga see ranking jäi tema parimaks lausa seitsmeks aastaks.

2013. aasta algul mängis Hunter kodumaal esimesed edukad ITF-i 25-tuhandelised turniirid, kui ta Launcestonis võitis ja Ipswichis jõudis finaali. Vaid ITF-i turniiride najal ta kerkiski aasta hiljem TOP200 lähistele, aga stabiilsust polnud ja tulema hakkas langus. Hunter-Sanders pääses 2013. aastal mängima US Openi kvalifikatsiooni, aga 1. ringist edasi ei saanud. Vabapääsmega sai ta osaleda kolmel Australian Openil (2014-2016), kuid kaotas alati avaringis. Kuni tänaseni ei ole Sandersil suure slämmi üksikmängu põhitabelis kirjas ühtki võitu. Kvalifikatsiooni on ta läbinud ainult 2021 Roland Garrosis, muudel juhtudel on saanud avaringi vabapääsmega.

Kuid juba kuus-seitse aastat tagasi keskendus Hunter pigem paarismängule, milles ta 2017. aastal esimese WTA turniiri võitis. Ent õlavigastus sundis austraallannat peatselt loobuma mõlemast mänguliigist – paus kestis 2018. aasta varakevadest 2019. aasta sügiseni. Kuid Hunter naasis tugevalt ja seda isegi üksikmängus, kui ta 2019. aasta novembri algul oma teisel pausijärgsel turniiril võitis kohe ITF-i 60-tuhandelise. See ongi Hunteri senine parim võit üksikmängu karjääris.

Hunteri parim aasta oli 2021, kui ta jõudis kahel WTA turniiril veerandfinaali. Esmalt kodumaal Adelaide’is ja juulis Prahas. Ta sai ka päris häid võite, kui alistas Adelaide’is Julia Putintseva (tol hetkel WTA 28.) ja Prahas Marie Bouzkova (57.). TOP200 sisse tõusis Hunter juba märtsis, kui oli Miamis saanud põhiturniiril ühe võidu. Pärast Praha turniiri kerkis Hunter 139. kohale, kuid parima edetabelikohani (119.) jõudis ta oktoobris – seda peamiselt põhjusel, et siis hakkasid koroona-ajastul kaheks hooajaks kirja jäänud punktid mängijatel maha minema ja Hunter tõusis ilma mängimata paljudest ette.

Mullu ei olnud Hunteril enam taolist edu – WTA turniiridel sai ta 2022. aastal võite ainult kvalifikatsioonis, kuid natuke ta parandas oma kohta oktoobris ITF-i 80-tuhandelisel turniiril poolfinaali jõudmisega ning sellega tõusis tagasi TOP250 sisse, kust ta vahepeal oli välja langenud.

Aga samas oli 2022. aasta Hunterile edukaim paarismängus. Esimest korda võitis austraallanna paarismängus turniiri WTA 500 (Adelaide ja Berliin) kui ka WTA 1000 tasemel (Guadalajara). Viimati mainitud võiduga kerkis ta maailma paarismängu edetabelis kaheksandaks. Hunteri paarilised olid edukatel turniiridel kogu aeg erinevad – Adelaide’is Ashleigh Barty, Prahas Katerina Siniakova ja Guadalajaras Luisa Stefani. US Openil jõudis ta poolfinaali hoopis Caroline Dolehide’iga, kellega koos olid nad paar nädalat varem Cincinnatis kaotanud Anett Kontaveidile ja Sloane Stephensile.

Kuid US Openil ei olnud naiste paarismängu poolfinaali jõudmine Hunteri parim saavutus, sest segapaarismängus võitis ta kaasmaalase John Peersiga koguni tiitli. Seega saame öelda, et homme kohtuvad kaks slämmivõitjat – noorte ja segapaarismängu tšempion.

Mõistagi on maailma 32. reket Kanepi paarismängu spetsialisti vastu selge favoriit. Ennustusportaal Paf on Kaia võidukoefitsiendiks andnud 1,30 ja Hunterile 3,55, mis tähendab eestlanna ca 75-protsendilisi võidušansse. Võib-olla peaks Kaia ülekaal olema veelgi selgem, aga tõenäoliselt arvestatakse, et Hunter mängib koduväljakul ja teda toetavad pealtvaatajad. Kanepi ja Hunter varem kohtunud ei ole.

Tegemist on tähtsuselt teise väljaku (Showcourt 1) viienda kohtumisega, millele eelnevad kaks WTA ja kaks ATP turniiri mängu. Neist esimene algab kell 2.30 Eesti aja järgi, seega ei ole kerge arvutada, millal võiks alata viies mäng. Julgeks pakkuda, et mitte enne kella 9 – sel juhul peaks ka vaheaegu ja mängueelseid soojendusi arvestades kestma neli matši ca 5,5 tundi. Pigem on tõenäoline, et mäng algab kella 10-11 vahel.

Hetkel pole veel teada, kas Inspira telekanal saab näidata Kaia mängu. Kindel on see, et näidatakse Kontaveidi ja Paula Badosa kohtumist, sest see toimub peaväljakul, millest ülekanne on Eestile garanteeritud. Ja kui mängud ajaliselt kattuvad, siis ei näidata Kanepi – Hunteri kohtumist niikuinii.

scroll to top