fbpx
Close

Eesti naised jäid Tallink Openi kvalifikatsioonis võiduta, põhitabel loositud (täiendatud)

Eesti meistrivõistluste finalist Katriin Saar pääses põhiturniirile, kuid kohtub seal kunagise maailma 12. reketi Yanina Wickmayeriga. / Foto: Igor Pissarev, ETL

ITF-i W40 turniiril Tallink Open ei lisandu kvalifikatsioonist põhiturniirile ühtki Eesti naismängijat, sest kõik kaotasid avaringis.

Paremat loota oli raske, sest edasipääsu üritasid meilt noorteklassi mängijad, kel täiskasvanute edetabelipunkte ei ole. Kõige rohkem geime teenis Grete Gull, kes jäi Lavinia Tanasiele (Rumeenia, WTA 664.) alla 1:6, 4:6. Veel kaotasid Alissia Aleksandra Kivi, Nora Parik, Lisette Aljas ja Kätriin Reinvald. Vaata valikturniiri tabelit siit.

Sama lingi alt näeb ka põhiturniiri tabelit. Kuna Elena Malõgina pääses otse põhiturniirile edetabelikohaga (347.), sai Eesti endale lubada veel kolmele mängijale vabapääset ehk wild card’i, mille teenisid Maileen Nuudi, Katriin Saar ja Anna Maria Tottrup.

Malõgina vastane pole veel teada, sest ta tuleb kvalifikatsioonist, aga Nuudi kohtub Tena Lukasega (Horvaatia, 2, WTA 238.), Saar Yanina Wickmayeriga (Belgia, 323.) ja Tottrup Andrea Lazaro Garciaga (Hispaania, 283.).

Nagu näeme, ei olnud kellelgi loosiõnne, Saar kohtub turniiri tuntuima mängijaga, kes on parimal aastal (2010) olnud maailma 12. reket. Nuudi vastane on aga eelmisel aastal võitnud W60 turniiri Roomas ja Tottrupi vastane W25 turniiri Manacoris, kus paikneb Rafael Nadali akadeemia.

Teisipäeval eestlannad üksikmängus väljakule ei tule, aga Malõgina, Nuudi, Saar ja Gull alustavad paarismängu, kus kõigil on välismaalasest partner. Vaadake homset ajakava siit.

scroll to top