fbpx
Close

EELVAADE | Kas vastane peaks Kaia Kanepit kartma? Võib-olla enam mitte

– Veronika Kudermetova / Anatoliy Medved/SIPA/Scanpix

Kaia Kanepi kohtub Istanbuli turniiri 2. ringis neljapäeval kell 14.30 või pisut hiljem kolmandana asetatud Veronika Kudermetovaga (Venemaa), kes esmaspäeval kerkis maailma edetabelis karjääri kõrgeimale 29. kohale.

Pole midagi öelda, 23-aastane venelanna on praegu hoos. Aga kas ta mäletab, et 2019. aastal kaotas Kaia Kanepile kaks korda ja just liivaväljakul? Charlestonis võitis Kaia 7:6, 6:3 ja Prantsusmaa lahtiste 3. ringis 4:6, 6:3, 6:0. Enne teist mängu kirjutas Tennisnet Kudermetovast esimese eelvaate. Sealt saame teada, et 1997. aastal sündinuna jäi ta Venemaal sama vana Darja Kasatkina varju, aga nüüd on nende osad vahetatud. Aga siiski ei olnud Kudermetova enne 2021. aastat mänginud ühegi WTA turniiri finaalis ja suure slämmi turniiridel oligi tema parim tulemus seesama 2019. aasta Roland Garrosi 3. ring, kus ta Kaiale kaotas.

Teisest eelvaatest, mis on kirjutatud tänavu jaanuari algul, saame teada, et ka 2020. aasta polnud Kudermetovale kuigi edukas, aga vähemalt mängis ta stabiilsemalt kui varem. Suured saavutused jäid siiski tulemata. Kui Anett Kontaveit Kudermetovaga Abu Dhabi turniiri avaringis kohtus, asus Kudermetova WTA edetabelis 46. kohal. Aga ta jõudis seal finaali (kaotas Arina Sabalenkale) ja kerkis hoobilt kümme kohta. Nüüd on Kudermetova 36. rankingut veel seitsme pügala võrra parandanud, sest Australian Openil kordas ta oma parimat slämmitulemust (3. ring) ja kümmekond päeva tagasi võitis Charlestoni turniiri, mis viiski venelanna TOP30 sekka ja tõstis ka riigi uueks esireketiks.

Samas ei saa rääkida, et 2021. aasta oleks Kudermetova jaoks jaanuarist aprillini nagu ühe hingetõmbega hästi kulgenud. Näiteks Peterburis kaotas ta juba mainitud Kasatkinale, aga sellel tulemusel võib küljes olla nn “noorteklassi needus” – kui sa kellelegi juunioride seas kaotad, siis hakkad ka täiskasvanute seas kaotama, olenemata hetke edetabelikohast. Kunagi oli hea näide Roger Federeri ja David Nalbandiani vastasseis. Federer oli juba maailma esireket, aga kaotas ikka veel Nalbandianile… Nojah, lõpuks hakkas ikka võitma ka.

Kiiresti langes Kudermetova välja ka Dohas, Dubais ja Miamis, aga kõigil puhkudel kaotusega TOP20 tennisistile. Korra on venelanna tänavu kaotanud ka madalama edetabelikohaga mängijale kui praegu Kanepi (65.) – Grampians Trophy 2. ringis Ann Li’le (99.).

Kokkuvõtteks võib öelda, et teatud tennisevälised tegurid räägivad ehk Kanepi kasuks, aga Kudermetova peaks olema ikkagi mängu soosik. Nagu ikka, tuleks tõde otsida kihlveokontoritelt, kuid ennustusportaal Paf veel esialgu pole sellele mängule koefitsiente pannud. Kui aga samale lingile klikite, siis peagi on seal panused olemas. Küll aga saame teiste kihlveokontorite kaudu teada, et Kanepi võimalusi peetakse küllaltki headeks. Keskmine koefitsient on Kudermetoval 1,8 ja Kaial 2,0, seega võib venelannat pidada vaid 55-protsendiliseks soosikuks.

Kuna päeva esimeses mängus (algab kell 13) võib Elise Mertens Viktorija Golubiciga üsna kiiresti hakkama saada, tuleb Kaiat oodata väljakule kella 14.30st alates.

scroll to top