fbpx
Close

Tosin ässa löönud Anett Kontaveit saatis maailma neljanda reketi kohvreid pakkima

Anett Kontaveit ja Sofia Kenin pärast mängu. / Foto: EPA/Scanpix

Suurepärane serv ja aasta esimene võit TOP10 mängija üle – kõik oli väga ilus, aga tegelikult põhjustas Anett Kontaveit siiski fännidele närvikõdi ja suuresti tänu pallingule suutis korvata teatud miinuseid oma tänases esituses Stuttgardi turniiri 2. ringis.

Võidunumbrid Sofia Kenini (USA, 3) üle olid 7:5, 6:4, aga olgem ausad, need võinuks olla ka kindlamad. Esimene sett algas nii, et Kenin ei saanud Anetti servil õieti hingatagi, sest Eesti esireket lõi esimest pallingut hea protsendiga ja lisaks ülitäpselt. Kui tablool seisis viik 4:4, oleks sett võinud olla juba lõppenud. Sest Kontaveit oli oma servil andnud ära vaid kolm punkti, aga vastase servil jätnud kasutamata 8 murdepalli! Ehk siis sama palju nagu ta ise esimeses ringis sakslanna Julia Middendorfi vastu terve mängu jooksul päästis.

Sellises olukorras võinuks vabalt juhtuda, et hoopis Kenin ärkab, aga seda vene-juudi päritolu ameeriklanna sisuliselt täna ei teinudki. Ikkagi murdis servi Anett ja seda seisul 6:5, kuigi ka selles geimis olid mõned kasutamata võimalused. Õnneks lõi Kenin teisel settpallil umbes 5 sentimeetrit auti. Pärast seda oli telepildist näha, kuidas Anett ohkas ja pead raputas. Ta ei olnud endaga päris rahul.

Teine sett algas Kenini üllatusliku murdega, aga üsna kiirelt võisid tennisesõbrad veenduda, et nii see seis ei jää. Anett loovutas oma servi tõesti õigel ajal, sest nüüd hakkas ta mäng hoopis paremini kulgema. Kenin, kes algul teenis päris palju punkte tilkpallidega, ei suutnud nüüd enam ka sellega Anetti rütmi häirida. Kontaveit juhtis 5:2, aga see polnud veel võit. Oma servil seisul 5:3, 30:15 jättis ta kasutamata peaaegu sajaprotsendilise ründevõimaluse ja siis tegi otsa topeltvea. Anett teenis siiski veel matšpalli, ent Kenin tõrju hästi. Isegi siis, kui ameeriklanna on alavormis, ei ole ta päris unustanud parimat omadust mängida hästi just selg vastu seina.

Kuid seisul 5:4 Kenini servil sai Anett lõpuks mängu kätte, ehkki ka siin oli ohtralt närvikõdi. Veel üks matšpall jäi kasutamata lihtsa tõrjevea tõttu. Seejärel oli Keninil ka geimpall, aga veel üks ameeriklanna kehvavõitu tilkpall langes Anetti ründelöögi saagiks ja lõpuks kolmandal matšpallil eksis Kenin ise.

Anett tegi 31 äralööki ja 20 lihtviga, kuid neist äralöökidest 12 olid ässad! Mängus oleks võinud tegelikult neid äralööke rohkemgi olla, sest Kenin andis selleks võimalusi. Kuid muidugi pallingu statistika ei saa enam kuigivõrd parem olla: 12 ässa, 2 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 66 ja esimeselt servilt võidetud punktid 84%. Keninil olid need numbrid võrdluseks 2, 4, 65% ja 53%. See on ikka meeletu vahe, kui üks mängija võidab esimeselt servilt 31% rohkem punkte! Murdepallid jäid lõpuks Kontaveidil 16st 4 ja Keninil 5st 2.

Eksperdist treener Harri Neppi ütles, et tänu heale pallingule kaalus positiivne Anetti mängus siiski negatiivsed hetked üle. “Aga võidu võti oli siiski selles, et Kenini hea mäng on täiesti kadunud. Ta isegi ei liigu enam nii hästi nagu varem, rääkimata löökidest,” lisas Neppi.

Veel pole teada, kellega Kontaveit veerandfinaalis kohtub, sest Arina Sabalenka (Valgevene, 5) ja Anna-Lena Friedsami (Saksamaa) mäng on kavas alles homme. Seega Anett enne reedet platsile ei tule.

scroll to top