Kohtumine, mis peetakse homme Eesti aja järgi kell 10 Margaret Court Arenal, ei ole suur ainult Eesti, vaid kogu maailma tennise jaoks, kui Australian Openi avaringis lähevad vastamisi Kaia Kanepi ja esireket Simona Halep (Rumeenia).
Kanepi ja Halepi omavaheliste mängude seis on 1:1, aga see esimene kohtumine, mille Kaia 2014. aastal Doha turniiril kolmes setis kaotas, on nüüd unustatud. Aga Kaia 6:2, 6:4 võit mulluse US Openi avaringis püsib ilmselt meeles ka muu maailma tennisesõpradel.
Tollane mäng ei olnud ainult võit, vaid Kaia sisuliselt purustas maailma esireketi. Andis küll teises setis korraks järele, kui 4:1 eduseis muutus viigiks, aga siis näitas järjekordse pallingumurdega, kes on väljakul perenaine. Nüüd on kõik ootuses: kas Kanepi üllatab jälle või suudab Halep esireketi nimetust õigustada?
Nende kahe mängu eelne seis ei ole päris sarnane. Halepi langes alavormi juba eelmisel suvel, mõni kuu pärast karjääri esimese suure slämmi turniiri võitmist Pariisis. Seljavigastus, mille tõttu ta oktoobris hooaja katkestas, vaevas teda juba US Openil. Kanepi oli aga just siis parimas hoos. Nüüd ei ole kumbki parimas seisus: Halep on vigastusest suurel määral taastunud, aga oma mängu pole veel leidnud – selle tunnistuseks on ka tema 4:6, 4:6 kaotus Ashleigh Bartyle Sydney turniiril. Samas ei oska keegi aimata ka Kanepi seisu, sest ta pole septembrist saadik jalavigastuse tõttu üldse mänginud. Täiskoormusega treenima sai Kaia hakata alles natuke enne jõulupühi.
Kui eelmises eelvaates tutvustasime pisut Anett Kontaveidi esimest vastast, siis Halep muidugi tutvustamist kuigivõrd ei vaja. Ent tuletame tema saavutusi meelde. Maailmaklassi mängija on Halep olnud juba kümmekond aastat, kui ta 2008 võitis samuti Pariisis suure slämmi noorteturniiri. Läbimurre tippu toimus aga 2013. aastal, kui Halep võitis kuus WTA turniiri ja valiti ka naiste profitennise katusorganisatsiooni poolt enimarenenud mängijaks. Maailma edetabelis kerkis Halep 11. kohale.
2014. aastal mängis Halep esimest korda väga edukalt slämmiturniiridel, kui ta jõudis Prantsusmaa lahtistel finaali (kaotas Maria Šarapovale) ja US Openil poolfinaali. 2015. aastal võitis Halep esimese Premier Mandatory taseme turniiri Indian Wellsis ja kerkis kuu aega hiljem Serena Williamsi järel maailma teiseks reketiks.
Slämmiturniiride järgmist finaali tuli oodata kolm aastat, ent Halep kaotas Pariisis jälle – nüüd tõusvale tähele Jelena Ostapenkole. Veel tuli taluda allajäämist mulluse Australian Openi finaalis Caroline Wozniackile, kuni ikkagi Pariisis see suurvõit saabus, finaalis Sloane Stephensi üle. Maailma esireketiks kerkis Halep esmakordselt 2017. aasta oktoobris ning pärast seda on ta suurem osa ajast ka tabelit juhtinud.
Mats Wilander: Halep sai raskeima võimaliku vastase
Halepi ja Kanepi matši puudutas umbes minuti jooksul ka Eurospordi ekspertkommentaator Mats Wilander, kelle arvates poleks Simona Halepil saanud kehvemat loosi ollagi, sest meeles on valus kaotus US Openil ning Kanepi potentsiaalne tugevus praegusest 70. edetabelikohast hoolimata on kõigile teada. “Halep vajab veel aega, et oma endine võimsus taastada,” ütles Wilander. “Aga mina soovitaksin talle: naudi mängu, ära muretse, sa oled niigi juba ennast tõestanud suure tennisistina!” Seega arvas Wilander, et Halepi jaoks peamine oht ongi see, et ta liialt põeb eelmist kaotust Kanepile ja sellega seoses ka uut šokeerivat loosi(eba)õnne.
Kuna võib enam-vähem kindlalt arvata, et Halepi ja Kanepi homset mängu kannab üle ka Eurosport (pole muidugi teada, kummal kanalil), siis Eesti tennisesõbrad saavad pöidlad peos teleri ees istuda, kui muidugi töökohustused seda lubavad. Aga eks tänapäeva tehnikaajastul on võimalik mängu vaadata ka mujalt kui telerist, kas või telefonist.