fbpx
Close

Eesti kohtub FedCupil Ukraina, Rootsi ja Bulgaariaga

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Täna loositi kahte alagruppi tennisenaiskondade FedCupi I grupi Euro-Aafrika tsooni tiimid, kes mängivad 6.-9. veebruarini Zielona Goras (Poola).

Kui eelmisel aastal mängisid Tallinnas kõik I grupi naiskonnad, siis tänavu jaotati grupp kaheks – kaheksa naiskonda mängivad Suurbritannias ja seitse Poolas. Omakorda siis need seitse jagati Poolas kahte alagruppi ning selle alusel on ühes grupis Eesti, Ukraina, Rootsi ja Bulgaaria ning teises Poola, Venemaa ja Taani.

Nagu ütles naiskonna treener-kapten Märten Tamla Eesti Tennise Liidu veebiküljele, on ta loosiga rahul. Ta peab soosikuks Ukrainat, keskmikuks Rootsit ja paberite järgi nõrgimaks Bulgaariat.

Mõistagi oleneb naiskondade tugevus sellest, kas kõik parimad mängivad kaasa või mitte. Näiteks Ukraina oleks Elina Svitolina ja Lesja Tsurenko osalemise korral Eesti vastu favoriit isegi siis, kui meil mängiks Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi.

Praegu on Eesti vastavalt FedCupi kodulehekülje infole üles andnud Kontaveidi, Elena Malõgina, Saara Orava, Valeria Gorlatši ja Maileen Nuudi ehk siis need mängijad, kes osalesid aastatel 2017 ja 2018 kas ühel või mõlemal korral. Kuid pärast Australian Openit selgub, kas Eestit tugevdab Kanepi. Kindasti ei osale mullu teise numbri kohal mänginud Katriin Saar, kes on vigastatud.

Vestluses ajakirjaga Tennis ütles Kanepi enne sõitu Austraaliasse, et ta on FedCupil osalemisega arvestanud, aga alles Austraalias saab ta teada, kui hästi vigastusest paranev (või paranenud) jalg mängida lubab.

scroll to top