fbpx
Close

Uus staar on sündinud! Stefanos Tsitsipas jõudis Austraalias poolfinaali

Stefanos Tsitsipas. / Foto: EPA/Scanpix

Australian Openi meeste üksikmängu tänases esimeses veerandfinaalis alistas Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 14) Roberto Bautista Aguti (Hispaania, 22) 7:5, 4:6, 6:4, 7:6.

20-aastasest Tsitsipasest sai üldse esimene kreeklane (nii naiste kui ka meeste seas), kes jõudnud suure slämmi turniiril poolfinaali. Tema tõus maailma paremikku on olnud muljetavaldav, kuigi ilmselt tuleb ka Tsitsipasel tajauda ohtu, mis võib noori tõusjaid kummitada – mitmed mängijad on pärast nö “esimest lainet” hakanud edetabelis langema, näiteks võib tuua venelase Andrei Rublevi või korealase Hyeon Chungi, aga pisut ka kanadalase Denis Shapovalovi.

Mats Wilander oli Eurospordi saates kindel, et Tsitsipas on tulevane slämmiturniiride võitja, ta pakkus kreeklasele isegi 6-7 tiitlit. Muidugi sai Tsitsipas staariks juba Roger Federeri alistamisega kaheksandikfinaalis, kuid just matšis Bautista Agutiga pidi kreeklane seda kinnitama. “Me muidugi lootsime, aga ei saa öelda, et see oli oodatud võit,” märkis Tsitsipase treener Patrick Mouratoglou. “Kui sa oled Federeri võitnud, siis kõik fännid arvavad, et Bautista Agut pole sulle mingi takistus. Selline teadmine paneb noorele mehele pinge peale, aga ta tuli sellega toime.”

Kohtumine algas Tsitsipasele kurjakuulutavalt, sest kohe esimeses geimis murdis Bautista Agut tema pallingu. Seisul 3:4 sai kreeklane murde tagasi ja Austraalias elav üsna arvukas Kreeka kogukond tegi tribüünil lärmi. Bautista Agutist on selles mõttes kahju, et peaaegu kõigis matšides toetas publik tema vastast, alustades legendaarse Andy Murray või Austraalia oma mehe John Millmaniga. Teise murde tegi Tsitsipas seisul 6:5, mis juba otsustas seti.

Ka kahes järgmises setis murdis Bautista Agut pallingu esimesena, kuid hispaanlane sai selle tulemusena kätte ainult teise seti, sest kolmandas vastas Tsitsipas taas kahe murdega. Otsustavas setis hoidsid mõlemad oma pallingut väga kindlalt, kuni seisul 5:6 jäi Bautista Agut taha 30:40, mis tähendas matšpalli. Seda Tsitsipas kätte ei saanud, aga ta valitses tie-break’i vääramatult 7:2.

Tsitsipas lõi teist mängu järjest üle 20 ässa, seekord 22, kuid tema esimese pallingu õnnestumisprotsent oli 57, mille tõttu ta ilmselt need kolm servigeimi kaotaski, sest alati ei tulnud serv välja. Matši kõrget kvaliteeti näitas äralöökide ja lihtvigade suhe, mis mõlemal mehel oli positiivne: Tsitsipas 68 äralööki ja 38 lihtviga, Bautista Agut 50 ja 32. Ka hispaanlane on alanud aastal väga heas vormis, mida tõestab Novak Djokovici võitmine Doha turniiril.

Poolfinaalis läheb Tsitsipas kokku arvatavasti Rafael Nadaliga (Hispaania, 2), aga enne tuleb hispaanlasel täna alistada Frances Tiafoe (USA).

scroll to top