fbpx
Close

EELVAADE | Anett Kontaveit on tagasi samas kohas, kus tee katkes

Belinda Bencic – kas lahkub ta laupäeval platsilt sama kurvalt? / Foto: Reuters/Scanpix

Ligi viis kuud tagasi ootas Eesti tennisepublik suure huviga US Openi kolmanda ringi mängu, kus pidid vastamisi minema Belinda Bencic (Šveits) ja Anett Kontaveit.

Tennisnet kirjutas sellele mängule ka eelvaate, aga paraku osutus see mitte meie süül mõneti “tühjaks” kirjutiseks. Sest nagu mäletame, seda mängu ei toimunudki – kohtumise eelõhtul tabas Eesti tennisesõpru šokk, et haigestunud Anett Kontaveit annab loobumisvõidu. Ja nüüd on ta tagasi samas kohas – haigusest taastununa jälle slämmiturniiri 3. ringis ja jälle Bencici vastu, kuid seekord maakera kuklapoolel.

Kui te nüüd klikite eelmise eelvaate lingile, siis on seal kõik kirjas, mis Bencici kohta üldse olla võib. Kui lühidalt jutt kokku võtta, siis sellest, mida ta saavutas noorteklassis, kuidas ta juba 18-aastaselt maailma paremikku kerkis ja kuidas ta pärast vigastust nii-öelda “teise tulemisena” taas esikümnesse kerkis. Tuletame meelde ka seda, et kuigi WTA statistika järgi pole Kontaveit ja Bencic kohtunud, võitis Šveitsi neiu tegelikult Anetti 2013. aasta Wimbledoni noorteturniiril 6:4, 4:6, 6:2. Aga tol hetkel oli Bencic juunioride edetabeli liider, kuid Anett juba üle läinud täiskasvanute klassi ja mängis noorte seas 2013. aastal ainult mõned slämmiturniirid. Tema noorteklassi tipp jäi 2012. aastasse.

Aga mis on viis kuud hiljem teistmoodi? Anett oli US Openil suurepärases vormis, sellest andsid tunnistust tema head mängud Toronto ja Cincinnati turniiril. Praegu… No ei tea, kas on sama heas vormis? Ütleks, et võib-olla, sest Brisbane’i turniiri mäng Kiki Bertensiga oli kõrgetasemeline. Kuid sama võiks öelda ka Bencici kohta, et pigem oli ta tugevam mullu sügisel, sest tema viimased tulemused pole olnud veenvad. Miks on aga Bencic 2019. aasta augusti 13. edetabelikohalt seitsmendaks (jooksvas edetabelis hetkel isegi viies!) kerkinud, peitub põhjuses, et eelmise aasta lõpus tal ei olnud enam suuri punkte kaitsta ja rankingus edenemiseks piisas ka keskmiselt headest tulemustest.

Mida siis Bencic on pärast US Openil poolfinaali jõudmist saavutanud? Eelkõige torkavad silma kaks head tulemust: Moskva turniiri võit ning WTA finaalturniiril kaks võitu ja alagrupist edasipääs. Aasia turneel mängis Bencic kesiselt, pealegi sai šveitslanna kolme kuu jooksul kolm halba kaotust: Veronika Kudermetovalt (Venemaa), Anna-Lena Friedsamilt (Saksamaa) ja jaanuaris Shenzhenis Anna Blinkovalt (Venemaa). Ei olnud kuigi veenev ka Bencici võit Jelena Ostapenko (Läti) üle Australian Openi teises ringis, teist setti valitses üsna kindlalt Läti tennisist, aga ta hakkas siis ise eksima. Tõsi, niisugune kõikuv mäng ongi Ostapenkole iseloomulik.

Spordiennustaja Peep: tuleb kolm setti

Nagu ikka on kihlveokontorid ennustamises meist targemad. Ja nemadki on arvesse võtnud Bencici viimase aja ebakindlust. Ta on küll favoriit, aga üsna napilt. Näiteks ennustusportaal Paf annab Bencici võidukoefitsiendiks 1,73 ja Anettile 2,12. Protsentidesse ümber panduna on see umbkaudselt 55-45 Bencici kasuks. Tõsi, enne nende kohtumist US Openil olid koefitsiendid veel võrdsemad, aga ka siis Bencici kasuks.

Spordiennustaja Peep, kes läks eelmiste panustega alt (Anett ei võitnud kahes setis ja Ostapenko ka ei võitnud), leiab seekord, et suhteliselt hea koefitsient 2,38 on antud sellele, et tuleb üle 2,5 (ehk siis kolm) seti. “Anett mängis ka Bertensiga kolm setti, siis läks mu panus täppi. Usun, et Bencici ja Bertensi tase on üsna võrdne, ehkki mängustiilid natuke erinevad. Kuid minu arust on loogiline, et tuleb kolm setti, kui ühe paremust ju kuigi suureks ei hinnata,” arvas Peep. “Anetti võidule ma seekord ei panusta. Ka Bertensi vastu ma seda ei teinud ja jään enda pakkumisele truuks. Loodan, et kolmanda seti võidab Anett, aga selles mingit kindlust pole.”

Peep lisas, et muudest mängudest ahvatleb teda venelase Karen Hatšanovi 2,95 austraallase Nick Kyrgiose vastu. “Kyrgios on ju tuntud tujude mängija. Temas ei saa kunagi kindel olla. Hatšanovi vorm on viimasel ajal keskpärane, aga järsku ta just nüüd näitab parimat,” iseloomustas Peep oma teist panust.

scroll to top