fbpx
Close

EELVAADE | Anett Kontaveidi tänane vastane on taas tõusuteel

Belinda Bencic Dubai turniiril, mille ta võitis. / Foto: Reuters/Scanpix

Kolm-neli aastat tagasi oli Belinda Bencic üks kuumemaid mängijaid WTA tuuril, kui ta alles 18-aastasena võitis Premier 5 taseme turniiri Torontos ja kerkis maailma esikümnesse.

Oma parimal nädalal 2016. aasta veebruari lõpus, ikka veel napilt enne 19. sünnipäeva kerkis ta karjääri parimale kohale, mis on 7. Nüüd, kolm ja pool aastat hiljem võib ta eduga US Openil peaaegu samale kõrgusele tõusta – jooksvas edetabelis Bencic juba on kaheksas. Aga 2017. aasta septembris langes ta korra ära isegi 318ndaks.

Mis siis juhtus? Bencici vormilanguses oli suur osa erinevatel vigastustel. Juba 2016. aastal jättis ta kevadise liivahooaja vahele seljavigastuse tõttu, järgmisel hooajal hakkas muret tekitama ranne. Ta käis aprilli lõpus lõikusel ning enne septembrikuud pidas Bencic 2017. aastal vaid ühe kohtumise.

Vigastused võivad muidugi olla seotud tormilise üleminekuga täiskasvanute klassi. Olnud 2013. aastal maailma juunioride esireket ning võitnud nii Roland Garrosi kui ka Wimbledoni noorteturniiri, alustas Bencic kohe täiskasvanute tippturniiridel mängimist ja valiti 2014 WTA aasta uustulnukaks. Koormus läks noore ja veel kehaliselt areneva mängija jaoks ilmselt liiga suureks.

Kui mitu erinevat statistikalehekülge annavad infot, et Anett Kontaveit pole oma tänaöise vastasega kordagi kohtunud, siis see on vale. WTA turniiridel mitte, aga 2013. aastal võitis Bencic nende ainsa omavahelise heitluse Wimbledoni noorteturniiri 1/8 finaalis 6:4, 4:6, 6:2. Eks see näitabki, et kui Anett oli noorteklassis väga hea mängija, siis Bencic veel parem.

Bencici tagasitulek algas 2017. aasta novembris, kui ta mängis järjest kolm turniiri, mille auhinnafond oli 100 000 kuni 125 000 dollarit (seega mitte WTA turniirid), ja võitis need kõik. Maailma esisajasse kerkis Bencic tagasi, aga 2018. aastal jäi läbimurre teravamasse tippu siiski ära. Parim saavutus oli Wimbledonis 1/8 finaali jõudmine, kuid aasta teine pool kippus käest minema. Ent hooaja viimasel turniiril Luksemburgis jõudis Bencic finaali ja tundub, et see oligi tõusu algus. Tänavune hooaeg Austraalias küll kõige paremini ei alanud, aga järgnes Dubai Premier 5 taseme turniiri võit ja Indian Wellsi poolfinaal, mille järel Bencic kerkis TOP20 sisse.

Kevadel ta oli veel Anettist edetabelis tagapool, sest Eesti esireket kogus punkte Miamist ja Stuttgardist. Kui aga Kontaveiti tabas liivahooaja teisel poolel mõõn, läks Bencic mööda. Pärast Madridi poolfinaali ta midagi suurt ei saavutanudki, kuid Bencicil ei olnud eelmisest aastast punkte kuigivõrd kaitsta ja nii ta muudkui kerkis edetabelis. Wimbledoni alustas ta juba maailma 13. reketina, sama edetabelikoht on tal ka praegu.

Spordiennustaja Peep: usun Anetti võitu, aga kõrget panust ei tee

Kerge miinusena tänase mängu eel tuleb siiski märkida, et US Openile eelnenud võistlustel mängis Bencic kehvemini kui tema tänane vastane Kontaveit. Meile on see muidugi pluss – lootuste mõttes. Võib-olla ei tähenda Bencici jaoks head ka see, et ta Cincinnatis andis 1. ringis Viktoria Azarenkale loobumisvõidu seisul 4:6, 0:1. US Openi senised kohtumised annavad siiski alust arvata, et vigastus hetkel Bencicit ei häiri.

Kihlveokontorid selliseid nüansse teavad ning pole asjatult lugenud tänaste vastaste šansse umbes võrdseteks. Ennustusportaalis Paf saab Kontaveidi võidule pandud raha tagasi 1,87 ja Bencicile pandud raha 1,93-kordselt. Ehk siis kergelt (protsentides umbes 51-49) on Anett soosik. Vaadake Pafi tennisepanuseid siit.

Vaatame, mida ütleb spordiennustaja Peep. “Mis mul ikka öelda, eelmised panused Eesti tennisistidele läksid vastu taevast. Anett küll võitis, aga ma ennustasin talle 2:0 edu. Õnneks sain raha kõvasti tagasi Ons Jabeurile tehtud riskipanusega. Nii et järjekordselt pean endale tunnistama, et ei tohi Eesti mängijate peale panustada. Tänane mäng on täielik 50-50. Olen nõus kihlveokontoritega, et võimalused on võrdsed. Patriotismist riskin siiski veelkord ja panen väikese summa Anetti võidule. Ise ma usun tema võimalusi, aga eks tennises sõltub palju ka vastase mängust. Natuke suurema summa panen koefitsiendiga 2,23 Johanna Konta võidule, sest Karolina Pliškova näib olevat kesises vormis,” pajatas Peep.

scroll to top
Inline
Inline