fbpx
Close

Veel üks üllatus: 15-aastane Cori Gauff lülitas välja tiitlikaitsja Naomi Osaka

Turniiri noorim mängija Cori Gauff. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Kui Tennisnet alles eile kirjutas, et Australian Openil on vähe üllatusi, siis reedel on neid tulnud kuhjaga. Äsja alistas 15-aastane Cori Gauff (USA, WTA 67.) tiitlikaitsja Naomi Osaka (Jaapan, 3) 6:3, 6:4.

Selle tabeliveerandi, mida peeti kõige tugevamaks, oodatud stsenaarium oli see, et Serena Williams (USA, 8) “saadab pensionile” endast üheksa aastat noorema Caroline Wozniacki ja siis kohtub põnevas veerandfinaalis Osakaga, mis oleks 2018. aasta US Openi finaali võimalik revanš. Aga nüüd rebiti see stsenaarium täielikult puruks – Serena ja Wozniacki kaotustest me juba kirjutasime.

Kahjuks ei pakkunud Gauffi ja Osaka mäng pealtvaatajatele kuigi palju silmailu, sest tiitlikaitsja mängis kuidagi tujutult ja tegi rohkelt lihtvigu. Kokku Osaka poolelt 17 äralööki ja 30 lihtviga ja Gauffilt 6 äralööki ja 17 lihtviga – pole just kuigi ilusad numbrid. Aga noort Gauffi ei saa küll selles süüdistada, tema tegi oma ikkagi ära. Mängujärgses intervjuus raputas ta uskumatult pead, et alles aasta tagasi mängis Austraalias noorte slämmiturniiri, aga nüüd on täiskasvanute 1/8 finaalis.

Maailma jooksvas edetabelis on Gauff tõusnud nüüd 50. kohale, aga Osaka langenud üheksandaks. Ja tõenäoliselt möödub temast ka Petra Kvitova (Tšehhi, 7), kui jõuab poolfinaali. Kvitova oli reedel ülimalt kindel ja alistas Jekaterina Aleksandrova (Venemaa, 25) 6:1, 6:2.

Vaata naiste üksikmängu tabelit ja tulemusi siit.

Meeste üksikmängust teeme kokkuvõtte siis, kui kõik kohtumised on lõppenud.

scroll to top