Anett Kontaveit korraldas jõudemonstratsiooni ja sundis vastase loobuma

Anett Kontaveit Hamburgis koos uue juhendaja Torben Beltziga. / Foto: DPA/Scanpix

Vaid 40 minutit oli Hamburgi turniiri veerandfinaalis väljakul Anett Kontaveit (1), kui tema eduseisul 6:0, 2:0 vastane Andrea Petkovic (Saksamaa) loobus.

Mäng oli algusest peale Anetti kontrolli all. Ta ründas julgelt ja täpselt, sooritades äralööke ja sundides vastast eksima. Lõpuks ei jäänud Petkovicil muud üle kui riskida ja siis hakkas ta ise vigu tegema. Mängust midagi pikemalt rääkida ei ole, kui esimese seti äralöögid olid Anetti kasuks 7:0 ja lihtvigu tegi ta 3 vastase 13 vastu. Ehk siis võite arvutada, et neist punktidest tuli seis 20:3 Anettile. Esimese seti üldpunktid olid Anetti kasuks 27:10, mis tähendab, et sunnitud vigu tehti võrdselt. Ainult neljas geim oli pikk ja kestis 12 punkti, ülejäänud geimid lõppesid kiiresti Eesti esireketi kasuks.

Aga just neljandas geimis, kus Petkovic visalt võitles, vigastas ta üht rasket palli päästes jalalihast. Esimese seti järel käis ka füsioterapeut Petkovici tohterdamas. Ilmselt ei olnud Petkovic nii läbi, et poleks lõpuni mängida saanud, aga seisul 6:0, 2:0 ta lihtsalt leidis, et vastupanu on mõttetu. Muide, teise seti esimeses geimis tegi sakslanna siiski tõrjelt äralöögi, mis tähendab, et päris nulli ta selle näitajaga ei jäänud.

Huvitav on märkida, et teist korda oli Anett Saksamaa mängija vastu teel nii-öelda “kahe munaga” võitmisele, aga ka eelmisel korral andis vastane, tookord Angelique Kerber, seisul 6:0, 3:0 alla.

Poolfinaalis võis oodata kordusmatši Barbora Krejcikovaga (Tšehhi, 3), kellele Anett jaanuarikuus Austraalias ülimalt põnevas ja kõrgetasemelises mängus otsustavas setis pärast mõlemapoolseid matšpalle 6:7 alla jäi. Aga Krejcikova kaotas täna väga kindlalt 1:6, 3:6 Anastassia Potapovale (Venemaa, WTA 63.), kes pole Hamburgis samuti kaotanud veel ühtki setti.

Kontaveit ja Potapova on korra kohtunud – 2018. aasta Moskva turniiril, kui venelanna oli veel 17-aastane, alistas Anett ta väga tasavägises mängus 2:6, 6:3, 7:5. Praegu on Potapova 21-aastane, aga ta ei ole siiski päriselt õigustanud neid lootusi, mida võis talle panna kui endisele juunioride maailma esireketile. Täna õhtul kirjutab Tennisnet ka selle kohtumise eelloo.