fbpx
Close

Puhastus naiste esikümnes: Halep, Kvitova ja Sabalenka langesid US Openil välja

Simona Halepi (vasakul) tee US Openil katkestas Taylor Townsend. / Foto: Sipa Press/Scanpix

Kui teisipäeval oli US Openil toimunud nö “suur puhastustöö” meeste esikümnes, siis neljapäevastes teise ringi mängudes langes välja kolm tennisisti naiste esikümnest.

Suurima üllatusena kaotas poolteist kuud tagasi Wimbledonis triumfeerinud Simona Halep (Rumeenia, 4) 23-aastasele ameeriklannale Taylor Townsendile, kes ei saanud isegi korraldajailt vabapääset ja pidi põhiturniirile pääsema kvalifikatsiooni kaudu. Townsend on endine maailma juunioride esireket ja 2012. aasta Australian Openi noorteturniiri võitja, kuid pole teinud täiskasvanute klassis loodetud arengut. US Openit alustas ta maailma 116. reketina.

Townsend üllatas Halepit sellise mängustiiliga, mida tänapäeva tennises enam ei kohta – tungis peaaegu igalt servilt võrku. Halep sai sellega algul hakkama, aga mängu käigus hakkas ta tõrjetel eksima või andis palli liiga lihtsalt võrgus seisnud vastasele ette. Samas päästis Townsend ka palju raskeid palle, kui Halep talle tugevalt jalgadesse lõi. Igatahes imeline võit tuli numbritega 2:6, 6:3, 7:6. Otsustavas setis enne tie-break’i mängis Townsend seisul 5:4 maha kaks matšpalli ja Halep seisul 6:5 ühe. Statistika näitab, et Townsend käis võrgus 106 korda ja võitis neis pallivahetustes 64 punkti. Kuna ameeriklanna võitis kokku 97 punkti (Halep 101), siis kaks kolmandikku võidetud punktidest teenis ta võrgus. Lisame ka videokokkuvõtte põnevast mängust.

Võib-olla nii suur üllatus ei olnud Petra Kvitova (Tšehhi, 6) 4:6, 4:6 kaotus Andrea Petkovicile (Saksamaa, WTA 88.), sest sakslanna on ikkagi endine esikümne tennisist. Petkovic mängis hästi, aga pigem said otsustavaks Kvitova 32 lihtviga 23 äralöögi kõrval. Kuna Halep ja Kvitova kuulusid samasse tabeliveerandisse, siis nüüd on see osa tabelist üsna “tühi” ja näiteks on sellega tõusnud Jelena Ostapenko (Läti) šansid, sest ta näib üle pika aja olevat heas vormis. Kõige tõenäolisem on siiski, et sellest tabeliveerandist jõuab poolfinaali Bianca Andreescu (Kanada, 15).

Välja langes ka 9ndana asetatud Arina Sabalenka (Valgevene), kes kaotas Julia Putintsevale (Kasahstan, WTA 39.) 3:6, 6:7. See tulemus olnuks oluline Kaia Kanepile, sest Putintsevast saanuks tema 3. ringi vastane, kui eestlanna ise võitnuks. Paraku see ei õnnestunud…

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

Meeste üksikmängus neljapäeval ühtki märkimisväärset üllatust ei sündinud. Kuuendana asetatud Alexander Zverev (Saksamaa) oli küll hädas USA tulevikulootuse Francis Tiafoe’ga, aga seda võiski eeldada. Zverev võitis 6:3, 3:6, 6:2, 2:6, 6:3. Krampidega vaevles alates kolmanda seti lõpust Daniil Medvedev (Venemaa, 5), kuid ta suutis neljandas setis mängu kuidagi rahustada ja vastane Hugi Dellien (Boliivia, ATP 84.) ei suutnud venelase probleeme kasutada.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top