fbpx
Close

Edukas noortetreener Martin Karis: “MK Tennisekooli edu võti on pühendumine ja ühel lainepikkusel töötav meeskond”

– Martin Karis koos oma ühe perspektiivikama kasvandiku Oliver Ojakääruga / Foto: MK Tennis

Augustis Kadriorus toimunud Eesti noorte meistrivõistlused olid äärmiselt edukad Martin Karise õpilastele. Medaleid võideti igat karva ja igas vanuseklassis. See pani Tennisneti uurima, et mis on MK Tenniskooli noorte edu võtmeks? Ei saa ju olla nii, et Tartusse ning just MK-sse kogunevad kõige andekamad ja töökamad lapsed. Ometi võib arvata, et just MK Tennisekoolist sirgumas tubli täiendus vähemalt Eesti täiskasvanute koondisele.

Martin Karise sõnul on edu võtmeks pühendumine. “Usun, et MK Tennisekooli edu võtmeks on eelkõige pühendumine. Kokkuhoidev tennisetreenerite, füsioterapeutide ja üldkehalise ettevalmistuse kollektiiv. Väljavaated on hetkel eelkõige suunatud innovatiivse ja mitmekülgsema treeningmetoodika arendamisele,” sõnas tennisekooli peatreener.

“Heade juhuste kokkulangemisel on meie koostööpartneriks sattunud Fysocentrum, eesotsas Mati Arendi, Maarja Kalevi ja teistega, kes aitavad noorsportlastel ja treeneritel mõtestada treeningtegevust, ennetada vigastusi ning õppida treenima. Noorematele annab meie tennisehallis toimiv Akrose akrobaatika klubi võimaluse füüsilisi aluseid vormida.”

Martin Karis rääkis, et usub siiralt, et noorte töökus sõltub palju eeskujudest, treenerite sisemisest motivatsioonist ning laste endi enesetäiendamise huvist.

“Minu arvamusel ei tooda ükski klubi ega süsteem mängijaid, vaid inimesed on need, kes aitavad ja innustavad. Organisatsioonid vaid toetavad. Mõistagi ma loodan, et Oliver Ojakäär, Markus Mölder, Liisa Varul ning Marten Murrand (kes alates septembrist treenib Prantsusmaal ) on paari aasta pärast mängijad, keda täiskasvanute koondised tasapisi kaasavad. Meie ülesanne on neile need tiivad kasvatada. Klubi nooremate treenerite käe alt on agaraid noori peale kasvamas. Seda on suur rõõm tõdeda,” ütles Karis.

scroll to top