fbpx
Close

Hendirk Lutter: 1. kategooria turniiril peab iga löök olema kvaliteetne

– Hendrik Lutter koos Eesti noormängijatega / Foto: Erakogu

Portugalis U14 TE 1. kategooria turniiril noppisid Eesti mängijad kolm võitu

Portugalis Porto linna lähistel Maias lõppeval nädalal toimunud Tennis Europe U14 Superkategooria turniiril Taca Internacional Maia Jovem 2022 osalesid ka kolm Eesti noormängijat. Treener Hendrik Lutteriga said omaealiste tennise rahvusvahelist kõrgtaset tunda Kätriin Reinvald, Marie Johanna Lapimaa ja Edwin Averjanov.

Averjanov (U14 TE 52.) kohtus avaringis edetabelikohata Portugali noormehe Gil Da Gunha Arosoga. Eesti poiss sai 6:3, 7:5 võiduga 32 parema sekka.

Hendrik Lutter:“ Edwin oleks antud mängus pidanud tasemelt kindlasti üle olema ja mängu kindlamalt endale haarama. Kuid paraku ei suutnud ta terve mängu vältel enesekindlust leida ja tegi väga palju lihtvigu. Vastasel õnnestus mängus teha ainult neli winnerit. Õnneks aitas vastane oma lihtvigadega seekord Edwini võidule kõvasti kaasa.“

Teises ringis oli Averjanovi vastaseks kõva sloveen Ziga Sesko (U14 TE 25.) ning meie poisil tuli tunnistada vastase kindlat 6:1, 6:2 paremust.

Henrik Lutteri sõnul sai Sloveenia U14 esinumber ennast tunda terve mäng üsna mugavalt kuna Averjanov jäi oma tempo ja löögipikkusega tihti surve alla. „Kui sellisel tasemel jätta vastasele võimalus pallile vastu liikuda, siis karistatakse kohe ka kõik vähegi lühemad pallid ära ja oledki sina see, kes palli taga ajab,“ sõnas Lutter.

Paarismängu turniiril sai Averjanov koos brasiillase Gabriel Nogueiraga loosi tahtel kohe avaringis vastaseks esimesena asetatud paari Yannick Theodor Alexandrescu/Jegor Štšerbakov (Rumeenia/-).  Tulise lahingu järel võtsid võidu viimati nimetatud 6:2, 6:1, 10:4. 

Tütarlaste turniiril alistas Lutteri hoolealune Reinvald (U14 TE 44.) vabapääsmega põhitabelisse saanud portugallanna Victoria Acconi (U14 TE 615.) kindlalt 6:0, 6:2. Teises ringis tuli meie näitsikul rinda pista Läti piiga Odeta Panasaga (U14 TE 20.). Kümnendana turniiritabelisse asetatud lõunanaabrite U14 teine reket alistas meie mängija 6:1, 6:1.

Lutter: “Peab kiitma vastast. Vastane tegi väga hea mängu. Terve mängu peale tegi ainult 10 lihtviga. Teades Kätriini, kes lööb palli tugevalt ja võrdlemisi hea tempoga, siis Läti tüdruk tegi tõesti väga hea mängu! Punktivahetused olid pikad ja korralikud, kuid vastane suutis tempot pidada ja alati ühe palli rohkem tagasi lüüa. Ka geimi sees olid seisud tasavägised, kuid nagu ka seis näitab, vormistamine jättis soovida. Kätriini mängustiili jaoks kindlasti harjumatu kui pallivahetus pikemaks venib. Kuid paraku sellisel tasemel ja liival nii on – tuleb kohaneda ja muutuda ka ise mitmekesisemaks.“

Marie Johanna Lapimaa (U14 TE 59.) kohtus esimeses ringis samuti Portugali noormängijaga Filipa Alvesiga (U14 TE 577.), kuid pidi pärast võidetud avasetti alla vanduma 6:4, 1:6, 3:6.

Treener Lutter:“ Marie läks kohe 3:0 juhtima, mängis aktiivsemalt ja suutis hoida palli pikemalt ja vastast ka natukene rohkem liigutada. Järgnevates geimides jäi mäng liiga passiivseks ja üksluiseks. Kuna  vastase mängustiil oli samasugune nagu Mariel, siis suutis vastane seekord mängida stabiilsemalt ja ootas Marie vea ära. Oleks Marie suutnud olla julgem ja mitmekesisem (liikuda rohkem pallile vastu, käia võrgus) oleks ta mängu endale võtnud. Kindlasti on Marie selleks suuteline, kuid kahjuks seekord läks nii.“

Võiduta Lapimaa üksikmängus siiski ei jäänud, sest lohutusturniiri teises ringis alistas Eesti tüdruk veenvalt Gabriela Agra Amorimi (Portugal, U14 TE 477.) 4:0, 4:1, seejärel tuli aga tunnistada sakslanna Tatiana Miriam Cantos Siemersi (U14 TE 57.) 5:3, 4:2 paremust.

Paarismängus jäi Lapimaa koos Moldovat esindava Iana Semichinaga esimeses ringis alla Türgi/Montenegro duole Ada Kumru/Iva Lakic 1:6, 4:6. Reinvald aga jõudis teise ringi. Seda koos noore Türgi mängija Nehir Doganiga. Avaringis saadi jagu Portugali paarist Patricia Gui/Therese Poppe 6:1, 6:4. Teises ringis polnud aga midagi vastu panna esimesena asetatud Tšehhi paarile Eliska Forejtkova/Alena Kovackova 1:6 1:6. Forejtkova on Tennis Europe`i U14 edetabeli number viis, Kovackova asub aga esimesel positsioonil. Hendrik Lutter võttis turniiri kokku nii: „Turniiri tase Super kategooria turniiridel on kõva. Kohal on ka suurem osa TE top 15 rankinguga mängijatest, kes kindlasti on oma edetabeli koha välja teeninud. Suurim erinevus meie mängijatega tuleb kindlasti löögitempost, enesekindlusest – julgus igat palli lüüa ja stabiilsusest –  mitte niisama pall väljakusse lüüa, vaid järjepidevalt kvaliteetse tempo ja sügavusega. Iga löök on kvaliteetne!“

scroll to top