fbpx
Close

Iga Swiatek: treenerivahetus on toonud esimesed viljad

– Iga Swiatek / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Poolatar Iga Swiatek, kes on värskes WTA edetabelis vahetult eestlanna Anett Kontaveidi ees neljandal positsioonil, tunnistas, et on ise ka üllatunud tasemest, mida ta käesoleval aastal kõvakattel on näidanud.

Swiatekist, kes oma esimese suure slämmi tiitli võitis Prantsusmaa lahtistel, on saanud kõvakattel domineeriv jõud. Aasta alguses jõudis 20-aastane poolatar nii Adelaide`is kui Australian Openil nelja parema hulka, laupäeval võitis aga käesoleva aasta esimese tiitli Dohas, kus oli finaalis selgelt parem Anett Kontaveidist 6:2, 6:0.

„See on ülevoolavalt võimas tunne, ei osanud oodata, et suudan kõvakattel nii kõrget taset näidata,“ selgitas Swiatek Tennis Majorile antud intervjuus. „Olen ennast alati pidanud liivaväljakute mängijaks.“

„Olen kõvakattel teinud edusamme, kuid käimasoleval hooajal on areng olnud eriti kiire. Nauditav on mängida matše, kus ei ole vähimaidki probleeme. Hoidsin tempot ja suutsin jääda agressiivseks, ja mulle meeldib see, sest nii kogun enesekindlust nii väljakul kui väljaspool. See teeb elu väljakl palju kergemaks.“

Treenerivahetus tasub ära

Pärast 2021. hooaja lõppu otsustas Swiatek lõpetada töösuhte treeneri Piotr Sierzputowskiga, nende viljakas koostöö kestis viis aastat, kuid Swiatek tundis, et vajab muutust ja uut häält väljaku ääres.

Sierzputowski lahti lastud, kutsus poolatar tiimi endise Agnieszka Radwanska treeneri Tomasz Wiktorowski. Swiateki on mäng on läinud palju agressiivsemaks ja Wiktorowski teistmoodi lähenemine mängule on end vähemalt esialgu ära tasunud.

„Ta veenis mind lähenema tennisele teistmoodi. Olen agressiivsem ja naudin seda. Alguses polnud ma sellisest lähenemisest sugugi vaimustuses, kuid jah, suur tänu talle selle eest, et ta näitas mulle tennist erinevast perspektiivist,“ rääkis Swiatek. Poolatar puhkab pisut ning sõidab seejärel USAsse, kus järgmisel nädalal algab Indian Wellsi turniir. 

scroll to top