fbpx
Close

Avalik pöördumine peaminister Kaja Kallasele

– Anett Kontaveit Peterburi WTA turniiri võidukarikaga. Kas sellist pilti võiks näha ka Eestis korraldataval WTA turniiril? Pall on Eesti Vabariigi Valitsuse käes / Foto: AP/Scanpix

Pr Kaja Kallas

Eesti Vabariigi peaminister

Käesoleva kirjaga kinnitab Eesti tennise kogukond oma igakülgset ja kõikehõlmavat toetust WTA tenniseturniiri korraldamise asjus Tallinnas. Tennisekoolide esindajate ja treeneritena peame tänast ajahetke kõige õigemaks sarnase suurürituse korraldamisel ning hindame selle positiivset mõju nii laste- kui noortespordile, tennisele ja spordile tervikuna otsatuks.

Eesti tennisistid näitavad täna läbi aegade kõige kõrgemaid tulemusi, kuid lastel, noortel ja kogu avalikkusel puudub võimalus neid võistlemas näha. Turniire saab vaadata teleülekannete kaudu, kuid ainult vahetu kogemuse kaudu on võimalik mõista ja osa saada saavutatud tasemest ja mängu tegelikust kvaliteedist.

Laiemale avalikkusele tähendaks see meie absoluutses tipus olevate sportlaste saavutuste avalikku väärtustamist ja tunnustamist ning nende loodud positiivse emotsiooni jagamist ühiskonnaga nagu see on toimunud murdmaasuusatajate edu tipul 1999-2017. aastatel Otepää MK-etapi korraldamisel ning nüüd Ott Tänaku edust tõukuvalt WRC Rally Estonia toimumisel.

Just suurürituste kaudu on võimalik spordi ja spordiala kandepinna laiendamine ja harrastajate arvu suurendamine – seda näitab rahvusvaheliste spordivõistluste korraldamise kogemus. Turniiri mõju hinnates tuleks arvestada ka sporditurismiga, mis meelitaks siia tennist kõrgel tasemel mängivatest naaberriikidest turismi madalhooajal spordituriste – riigile oleks tegemist tuluprojektiga.

Tennis on naiste spordialadest maailmas nr 1, tennise harrastajate hulk ulatub 600 miljoni inimeseni. WTA turniiri korraldamine Tallinnas tooks täna ajaloolist edu saavutanud tennisetipud koju ning annaks vahetu kogemuse ja emotsiooni nii spordiharrastajatele kui laiemalt ühiskonnale. Kõrget huvi kinnitavad senised Tallinnas toimunud Fed Cupi Euro-Aafrika tsooni turniirid ning 4,5 aastat tagasi, 21.11.2017 toimunud Anett Kontaveiti ja Kaia Kanepi Saku Suurhalli täismaja toonud näidismäng.

Nii kõrgele tasemele samal ajal ja mitu mängijat pole Eesti tennises varem jõudnud ja arvestades Eesti rahvaarvu on selle tõenäosus ka tulevikus võimalik vaid kõikide asjaolude kokkulangemisel. Lisaks tuleb arvestada, et täna on tippmängija ka Lätil, kelle osavõtu korral saaksime rääkida piirkondlikust huvist ja nõudlusest.

Jagame täielikult Teie seisukohta ja vajadust näha suurt pilti ning kujundada üldised toetuspõhimõtted. Tennise poolt vaadates näeme, et sarnase mastaabiga turniiri ei ole varem Eestis mitte kunagi korraldatud ning selle toimumine ei ole ka kaugemas tulevikus tõenäoline. Tegemist on tõepoolest harukordse ja ainulaadse võimalusega, omamoodi WTA poolse sõnumi ja tunnustusega Anett Kontaveitile ja Kaia Kanepile.

Loodame siiralt, et Eesti valitsusliikmed mõistavad avanenud võimaluse erakordsust, selle mõju Eesti riigi spordile, majandusele ja mainele ning leiavad ühismeele.  

Pöördumisele allakirjutanud:

Märten Tamla – Tallink Tenniseklubi

Oleg Belehhov – Topspin Tenniseklubi

Andrus Tani – Elva Tenniseklubi

Donatas Narmont – Rapla Tenniseklubi

Tanel Vaikma – Double Trouble Tenniseklubi

Martin Karis – MK Tenniseklubi

Aita Põldma – Evald Kree Spordimaailm

Vello Kuhi – Haapsalu Tenniseklubi

Margus Kartau – Forseliuse Tenniseklubi

Erki Jaanson – Kadrioru Tenniseklubi

Julika Leik – Alta Tenniseklubi

Tanel Malk – Hiiumaa Tenniseklubi

Urmas Tali – Huvikool Tuleviku Tähed

Margus Reintal – US Tenniseakadeemia

Jaan Puusaag – Pallas Tenniseklubi

Lauri Künnapuu – Rockbottom Tenniseklubi

Aivi Auga – MTÜ Saaremaa Spordiring

Fredi Vöörman – MTÜ Tenniseakadeemia

Maret Ani – Maare Sport

Alo Ojassalu – Top Tennis Team

Alvar Kasela – Kõue Tenniseklubi

Rene Busch – TC 2000

Oleg Velitsko – Eesti Laste Tennisekool

Toomas Kuum – Tallinna Kalevi Tenniseklubi

Heino Raivet – Tennise Toetusühing

Oskar Saarne – Laagri Tennisekool

Ere Lusti – TC Avantage

Liina Suurvarik – Tabasalu Tenniseklubi

Priit Polakene – Tamme Tenniseklubi

Rauno Gull – Saaremaa Tenniseklubi

Ott Ahonen – Fellin

Juku-Kalle Adrat – Kuusalu Tennisekool

Evelin Vaino – Pärnu Kesklinna Tenniseklubi

Janar Kalmus – Tenniseklubi TEAM TENNIS

Treenerid: Eliise Simanson, Andre Toomväli, Joonas Tomingas, Roland Kiil, Eva Mägi, Lena Galjanova, Märt Kivirähk, Kristofer Sven Kliimand, Urmas Kotkas, Bruno Loit, Raido Rätsep, Kalev Suitslepp, Helen Holter, Merli Aksen, Merle Pruul, Aleksander Jürgens, Valdur Aksim, Piret Pichen, Andres Kuhi, Toomas Reinoja, Kaja Kirspuu, Karin Küttis, Karina Bogatova, Andrei Luzgin, Ekke Tiidemann, Redt Reimal, Henri Polakene, Mart Polakene, Priit Pihl, Indrek Krigul, Maria Adamson, Igor Nudelman, Maret Komarova, Triinu Vaik-Viherpuu, Tiiu Masing, Aron Voola, Henri Nelk, Mait Künnap, Mart Jürgenson, Ainar Levandi

scroll to top