fbpx
Close

Djokovici ülesanne läks kergemaks, sest Medvedev langes välja

Pablo Carreno Busta oli see mees, kes lülitas välja Daniil Medvedevi. / Foto: AFP/Scanpix

Üha tõenäolisemaks muutub Novak Djokovici (Serbia, 1) olümpiavõit, sest lisaks sellele, et ta on niikuinii suursoosik, langevad välja ka tema peamised rivaalid.

Kui kolmapäeval pidi Tokyos medaliunistuse maha matma Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 3), siis täna juhtus sama Daniil Medvedeviga (Venemaa, 2), kes kaotas Pablo Carreno Bustaga (Hispaania, 6) 2:6, 6:7. Medvedev oli eile suures hädas kuumusega ja kui tal täna oli vastas hispaanlane, läks veelgi raskemaks. Teises setis ei suutnud venelane ühemurdelist edu hoida, Carreno Busta viigistas seisuks 4:4 ja tie-break’is oli kogu aeg juhtiv pool (3:0, 4:2, 5:3), kuid pidi võidu vormistama siiski seisul 6:5 vastase servil.

Medvedevil oli kogu mängu jooksul ainult üks murdepall, mille ta realiseeris. Oma servil mängis Medvedev enamasti väga kindlalt, aga sisse tulid mõned kehvemad geimid, kus Carreno Busta kohe murdis, ta kasutas 6st murdepallist 3. Kui esimeselt servilt võitis Medvedev 75 ja Carreno Busta 67% punktidest, siis otsustavaks sai teise servi punktide mängimine, neid võitis hispaanlane 68% ja venelane ainult 46%.

Djokovicil endal ei tulnud aga suures kuumuses suurt üldse pingutada, sest ta alistas Kei Nishikori (Jaapan) 6:2, 6:0. Tõsi, ka tema poolfinaalivastane Alexander Zverev (Saksamaa, 4) sai natuke jõudu kokku hoida, sest alistas Jeremy Chardy (Prantsusmaa) 6:4, 6:1.

Tundub küll, et Zverev on viimane, kes võib takistada Djokovici olümpiavõitu, sest tabeli teises pooles ei tohiks Carreno Busta ja olümpiaturniiril Venemaa meestest edukaim Karen Hatšanov (12) maailma esireketile vastu saada. Djokovic juhib omavahelistes mängudes Zvereviga 6:2, kuid viimati kaotas serblane talle 2018. aastal. Neli viimast kohtumist on Djokovic võitnud. Zverev peab servima laitmatult, muidu ta Djokovicile vastu ei saa. Täna polnud vene päritolu sakslase servil viga, ta lõi 11 ässa ja sai esimest pallingut sisse 68%. Aga Djokovic on tõrjel nii hea, et isegi selliste näitajatega ei pruugi Zverev tema vastu midagi ära teha.

Esimene kuldmedal tennises mängitakse Tokyos välja homme, aga omapärasel kombel on juba tead, et selle võidab Horvaatia. Muidugi kuulub neile sel juhul ka hõbemedal. Nimelt kohtuvad meeste paarismängu finaalis esimesena asetatud Nikola Mektic/Mate Pavic ja Ivan Dodig/Marin Cilic. Esimene paar peaks olema soosik, aga Dodigil on ka paarismängust häid saavutusi ning Cilic on üksikmängus võitnud slämmiturniiri – võimalusi peaks neil olema.

Djokovic jätkab koos Nina Stojanoviciga ka segapaarismängus ning taas ei pidanud maailma esireket kuigivõrd jõudu raiskama, sest sakslased Laura Siegemund ja Kevin Krawietz alistati 6:1, 6:2. Igatahes on segapaarismängus konkurentsis mõlemad maailma esireketid, sest ka Ashleigh Barty (Austraalia) jõudis koos John Peersiga poolfinaali. Nende vastas on Venemaa paarid Jelena Vesnina/Aslan Karatšev ja Anastassia Palvjutšenkova/Andrei Rublev. Paljude jaoks on segapaar lohutusturniir, sest mujal on nad välja langenud, aga mitte muidugi Djokovici jaoks.

scroll to top