Maria Lota Kaul ja Elena Malõgina jõudsid Soomes veerandfinaali

– Elena Malõgina / Foto: ETL

Savitaipale (Soome) ITF-i W15 turniiril jõudsid veerandfinaali nii Maria Lota Kaul kui ka Elena Malõgina (3).

Mõlemad olid tegelikult tänastes kohtumistes favoriidid, sest vastased paiknesid edetabelis madalamal. Kaul kohtus rootslanna Jacquline Nylander Alteliusega, kellel ei ole WTA edetabelikohta, aga mäng kujunes väga tasavägiseks. Pärast avaseti kindlat võitu pidi Kaul ikkagi ligi kaks tundi pingutama, et võita 6:1, 2:6, 7:5. Otsustava seti algul oli rootslanna kahel korral murdega ees, aga Kaul kohe tasakaalustas seisu. Otsustava murde tegi eestlanna seisul 5:5.

Kaul oli servimisel täna hoolikam, sest eile oli ta kahesetilises mängus teinud 12 topeltviga, seekord märksa pikemas mängus 7 topeltviga. Kuid Kauli suur pluss seisnes selles, et ta võitis esimeselt servilt 77% ja vastane ainult 48% punktidest.

Malõgina sai Rushri Wijesunderast (USA, WTA 1206.) jagu 6:4, 6:3. Servi murdmist oli siin palju, vastase servil võideti kokku kaheksa geimi, kuid Malõgina tegi 5 ja ameeriklanna 3 murret. Malõgina servi näitajad olid tema kohta enam-vähem normaalsed, eelkõige oli hea teiselt servilt saadud punktide osakaal (61%). On ju teine servMalõginale tihti probleeme valmistanud, aga seekord mitte.

Veerandfinaalis kohtub Kaul esimesena asetatud Valentina Ryseriga (Šveits), kes on WTA edetabeli 572. reket. Malõgina vastane on Polina Bahmutkina (Venemaa, 7), kellega ta on tihti koos paari mänginud, seda ka Savitaipales. Bahmutkina asub maailma edetabelis 805. kohal. Kuid omavahel kohtusid nad viimati neli aastat tagasi Tšimkendis (Kasahstan), kui Malõgina kaotas 4:6, 6:7.