fbpx
Close

Djokovici ja Nadali finaali Pariisis ei tule, sest hispaanlane loobus

Novak Djokovic. / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma teine reket Rafael Nadal on ennegi vaevelnud erinevate probleemide käes just hooaja lõpus ning erand polnud ka tänavu, kui mees viimasel hetkel loobus Pariisi Masters 1000 turniiri poolfinaali eel.

Soojendusel venitas Nadal kõhulihast, mis on teda sel hooajal varemgi kimbutanud. Nadal ütles, et peamine eesmärk on mängida hästi nädala pärast Londonis algaval ATP finaalturniiril, mistõttu riskida pole mõtet.

Nadal on varem korduvalt jäänud eemale ATP finaalturniirist, nii juhtus tal aastatel 2008, 2012, 2014, 2016 ja 2018. Aastalõputurniiri Nadal võitnud polegi, ta on vaid kahel korral (2010, 2013) jõudnud finaali. Täpselt samamoodi ei ole Nadal saanud ühtki esikohta Pariisi Mastersil, oma ainsa finaali mängis ta siin aastal 2007. kui kaotas David Nalbandianile (Argentiina).

Nadali loobumise arvel pääses finaali 20-aastane Denis Shapovalov (Kanada), kes kohtub maailma esireketi Novak Djokoviciga (Serbia). Esimeses poolfinaalis polnud Djokovicil kerge, aga ta võitis Grigor Dimitrovi (Bulgaaria) 7:6, 6:4, kuigi oli esimese seti tie-break’is vastase servil taga 4:5. Kuid Dimitrov ei võitnud pallingul kumbagi punkti ja nii läks Djokovic oma teed.

Praeguse tennisemaailma kolmest suurest on Djokovic ainsana olnud Pariiisis edukas, ta on võitnud selle turniiri aastatel 2009, 2013, 2014 ja 2015. Mullu kaotas Djokovic finaalis üllataja Karen Hatšanovile (Venemaa), aga veelgi üllatuslikum oli Pariisis 2017. aasta finaal, kus Jack Sock (USA) alistas Filip Krajinovici (Serbia).

Nii pole suur kolmik ehk lisaks Djokovicile ja Nadalile Roger Federer (Šveits) endiselt Pariisi finaalis kunagi omavahel kohtunud. Federer võitis ainsal korral Pariisi Mastersi aastal 2011. Üldse on sel sajandil vaid korra (2015) Pariisi finaalis kohtunud kaks kõrgeima asetusega mängijat, tookord võitis Djokovic Andy Murray (Suurbritannia). Tänavu jäi see võimalus napilt ära. Federer on aga viimase nelja hooaja jooksul Pariisi Mastersil mänginud vaid korra (2018).

Pariisi turniiril pole kunagi olnud ka ühtki pikka võiduseeriat, Djokovici kolm järjestikust esikohta ongi ainus selline. Serblane on ka nelja võiduga turniiri edukaim, varasematel aegadel on kolm korda Pariisis esikoha saanud Boris Becker ja Marat Safin.

scroll to top