Djokovic pidi võitmiseks kõvasti pingutama

Novak Djokovic. / Foto: Zumapress/Scanpix

Maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) sai täna “õhtule” Austraalia aja järgi umbes kolmveerand ühe paiku öösel, kui oli alistanud Daniil Medvedjevi (Venemaa, 15) 6:4, 6:7, 6:2, 6:3.

Teise seti keskel oli tunne, et Djokovic saab kiiremini hakkama, kuid ta mängis maha 4:1 edu ja kaotas tie-break’i 5:7, ehkki päästis enne seda kolm settpalli. Kolmanda seti algul Djokovic kukkus seisul 1:2 ja näis, et pisut tegi jalale haiget. Ta jäigi selles geimis oma pallingul 0:40 taha, aga just siis saabuski otsustav pööre. Serblane päästis servigeimi, murdis vastase oma vastu ja marssis võiduni, kuigi neljandas setis veel natuke probleeme oli.

Võidujärgses intervjuus, kus küsijaks kunagine maailma esireket Jim Courier, ütles Djokovic naljaga pooleks, et tema ei tunne kunagi pinget, aga siis lisas, et vastane pikka aega eksis küllaltki vähe ja mängis väga hästi ning tal tuli võitmiseks pingutada. Medvedjev sai otse pallingust rohkem punkte (18 ässa Djokovici 6 vastu), aga pikkades tagajoone pallivahetustes enamasti võitis serblane. Ka Mats Wilander mainis pärast mängu, et kõik, kes mängivad Djokoviciga, peavad alati jooksma rohkem kui maailma esireket, sest Djokovic sunnib neid liikuma.

Djokovicil tuleb kohtuda veerandfinaalis Kei Nishikoriga, kes 0:2 kaotusseisust alistas Pablo Carreno Busta (Hispaania, 23) 6:7, 4:6, 7:6, 6:4, 7:6. See mäng kestis lausa 5 tundi ja 6 minutit ning teist korda sel turniiril sai Nishikori võidu alles otsustava seti pikas (10 punktini) tie-break’is, kus juhtus ka üks vaieldav olukord. Nishikori oli 5:8 taga, kui õnnega pooleks sai Carreno Busta palli tripsu kaudu üle võrgu, kuid see kukkus joonele otse Nishikori ette ja jaapanlane lõi palli maha. Ent tema löögi hetkel hüüdis kohtunik hilinenult: out! Carreno Busta võttis challenge’i ja pall oligi sees, aga pukikohtunik otsustas, et see hüüe enam mängu kulgu ei mõjutanud ja andis punkti Nishikorile.

Mänguliselt oli kohtuniku otsus õige, aga võib-olla mitte reeglitepärane. Igatahes löödud Carreno Busta pärast seda enam punktigi ei võitnud (8:10) ja oli pahane ka pressikonverentsil, et niisugusest saatusest on tal raske üle saada, eriti pärast väga head mängu. Samas, kui otsustanuks kohtunik palli ümber mängida, olnuks see löök Nishikorile. Siin võiks soovitada hispaanlasele, et võinuks võtta olukorda nii, et punkt oli niikuinii läinud, aga kus sa pingelisel hetkel sedavõrd kainelt mõtled…

Wilander ütles Eurospordi saates, et ta täpseid reegleid siin ei teagi ja mõni otsus võib olla tõlgendamise küsimus. “Kuid on fakt, et see mõjutas Carreno Busta mängu viimasel neljal punktil,” mainis Wilander. Carreno Busta kaasmaalane Alex Corretja arvas, et kohtunik võinuks teha nii: me ei vaatagi kordust üle, vaid punkt läheb kohe Nishikorile. Siis poleks ehk Carreno Busta olukorda niivõrd üle elanud.

Kui aga Courier Djokovicile intervjuu ajal teatas, et veerandfinaalis tuleb kokku minna Nishikoriga, ütles serblane: “Ei ole mulle hea uudis, lootsin, et mängin teise mehega.” Djokovic juhib omavahelistes mängudes Nishikori vastu 15:2, kuid on korra jaapanlasele kaotanud väga olulise mängu 2014. aasta US Openi poolfinaalis.

Üllatuse sepistas Lucas Pouille (Prantsusmaa, 28), kes võitis Borna Corici (Horvaatia, 11) 6:7, 6:4, 7:5, 7:6. Kaks kuud tagasi jätsid prantslased Davis Cupi finaalis Pouille’i avapäeval välja panemata ja Coric alistas teda asendanud Jeremy Chardy. Horvaatia võitis karika, aga nüüd võivad prantslased kahetseda…

Milos Raonic (Kanada, 16), kes Pouille’iga veerandfinaalis kohtub, pole kolmes omavahelises mängus veel prantslasele settigi loovutanud. Nad kohtusid ka 2016. aasta Australian Openil (tookord avaringis) ja Raonic võitis 6:1, 6:4, 6:4.