Pablo Carreno Busta võitis karjääri esimese ATP Masters 1000 turniiri

Pablo Carreno Busta. / Foto: AFP/Scanpix

Montreali ATP Masters 1000 turniiri võitis hispaanlane Pablo Carreno Busta, kes võistlust alustades oli maailma 23. reket, aga tänasest tõusis 14ndaks.

Carreno Busta oli varem võitnud kuus ATP turniiri, aga need olid madalama (ATP 250 või 500) taseme võistlused. Carreno Busta alistas finaalis Hubert Hurkaczi (Poola, 8) 3:6, 6:3, 6:3. Tulemus oli väike üllatus, sest poolakat peeti soosikuks. Tal oli ka varasemast kirjas üks ATP Mastersi võit eelmisel aastal Miamis.

Mäng möödus üsna kiiresti, kolm setti kokku kestsid tund ja 45 minutit koos vaheaegadega. Geimid olid enamasti lühikesed, vaid kahes geimis oli tablool seis 40:40 ja need kestsid kaheksa punkti. Seega võitsid mõlemad oma pallinguid üsna kindlalt, aga ometi oli ka neli murret. Esimeses setis õnnestus see Hurkaczil seisul 3:2 ja teises setis Carreno Bustal seisul 1:0. Otsustavas setis tegi hispaanlane murde seisul 1:1, aga suutis viimases geimis veelkorra vastase servi võita, kuigi tal oli ka veel varu oma pallingu näol.

Huvitav on see, et kõik murdepallid realiseeriti – Carreno Busta 3st 3 ja Hurkacz ühest üks. Poolakas lõi koguni 18 ässa ja tema esimese servi näitajad olid ka paremad – õnnestumisprotsent 70 vs 65 ja võidetud punktid 79% vs 73%. Aga teiselt servilt teenis Carreno Busta 71 ja Hurkacz ainult 30% punktidest.