Djokovic ei jätnud Isnerile mingeid šansse

Kes saab vastu Novak Djokovicile? / Foto: Zumapress/Scanpix

Serblane Novak Djokovic (1. asetus) oli ATP finaalturniiri Gustavo Kuerteni alagrupi avavoorus selge favoriit John Isneri (USA, 8) vastu, ent tema 6:4, 6:3 võit tuli isegi kergemalt, kui võis oodata.

Djokovicil polnud oma servil terve mängu mingeid raskusi. Üheksast pallingugeimist kuus võitis ta nulliga, ülekäänud kolmest vaid ühel oli korra seis 40:40, kuid murdepalli Isner ei teeninudki. Samal ajal omas Djokovic enamikes Isneri servigeimides murdevõimalusi. Näiteks avasetis oli serblasel murdepall nii esimeses, kolmandas kui ka viiendas geimis ja kolmanda võimaluse favoriit ära kasutaski. Lisaks sai ta ühe murdepalli ja ühtlasi settpalli seisul 5:3, kuid see jäi kasutamata. Aga mis sellest, järgmise geimi võitis Djokovic nulliga.

Teises setis hoidsid mõlemad pallingut kindlalt seisuni 3:3. Siis teenis Djokovic Isneri servil 40:15 edu ja teise murdevõimaluse kasutas ära. Sisuliselt oli mäng otsustatud, kuid “kindluse mõttes” murdis Djokovic Isneri ka seisul 5:3 ja pääses puhkama tunni ja 12 minutiga.

Ässad võitis ettearvatult Isner 13:6, kuid muidu oli pallingu statistika selgelt Djokovici kasuks, mida loomulikult näitab ka tulemus. Kui esimese servi õnnestumisprotsent oli meestel pea võrdne (Djokovic 70 ja Isner 69%), siis esimesest pallingust teenis Djokovic 87 ja Isner 67% punktidest, teisel pallingul Djokovic 85 ja Isner 40% – masendav üleolek! Üks number veel: Isner servis väljakule 45 esimest pallingut, millest 13 olid ässad. 32 juhul jäi pall pärast Djokovici tõrjet mängu ja neist punktidest võitis serblane 15 ja Isner 17. Seega kui Djokovicil tõrje õnnestus, võitis ta ligi pooled punktid isegi vastase esimeselt servilt. Ja selleks vastaseks oli ju tuntud servikahur! Kui praegu peaks ennustama, ei julge küll kedagi teist peale Djokovici turniirivõitjaks pakkuda.

Homme peetakse teine voor Lleyton Hewitti alagrupis ning vastamisi on avavooru võitjad Kei Nishikori ja Kevin Anderson ning kaotajad Roger Federer ja Dominic Thiem. Huvitav on fakt, et Thiem juhib Federeri vastu omavahelistes mängudes 2:1. Kõik kohtumised peeti 2016. aastal erineval kattel. Federer võitis kõvakattel, kus mängitakse ka Londonis, aga Thiem liival ja murul.