fbpx
Close

John Isner otsustas Australian Openist loobuda

John Isner. / Foto: AP/Scanpix

Vaatamata ATP edetabeli 25. kohale ikka veel USA esireketi tiitlit hoidev 35-aastane John Isner tegi otsuse mitte mängida Australian Openil.

Otsus polnud seotud kaotusega Delray Beachi turniiril kaasmaalasele Sebastian Kordale, sest Isner oli mängupäeva eelsel ööl tulevikule mõeldes niimoodi otsustanud. “Mul oli kogu aeg selline nägemus, et karjääri viimastel aastatel hakkan turniiridele reisima koos perega, aga nüüd Austraaliasse sõites pole see mõistetavalt võimalik,” põhjendas Isner. “Ma ei tahtnud nii kauaks perest eemale jääda, seega püsin kodus.”

Tõsi, kuni 21. veebruarini ei peeta mujal kui Austraalias ühtki ATP turniiri. “Eks peab sellega leppima, et mul tuleb pikk mängupaus. Just sellepärast ei olnudki otsustamine kerge ja tegin selle alles nüüd. Olin kaua mõelnud, aga loodan, et ei hakka kahetsema.”

John Isner on oma sünniaastaga (1985) üks selliseid tippmängijaid, kes “jäi jalgu” suurele kolmikule Federer-Nadal-Djokovic ning lisaks ei olnud ka nii hea kui näiteks Andy Murray, Stanislas Wawrinka või Juan Martin Del Potro. Isneri parim edetabelikoht on 8., milleni ta kerkis 2018. aasta juulis pärast Wimbledoni poolfinaali jõudmist. See ongi Isneri parim tulemus slämmiturniiridel, Austraalias polnud ta kunagi jõudnud kaugemale 4. ringist. Ka Isneri karjääri parim saavutus, Miami Masters 1000 turniiri võit, pärineb 2018. aastast.

scroll to top