fbpx
Close

Isner lajatas Rublevile 31 ässa, Venemaa meestel must päev Madridis

– John Isner / Foto: AP/Scanpix

Madridi ATP Masters 1000 turniiril peeti ja veel peetakse neljapäeval kõik kaheksandikfinaalid, kõrge asetusega meestest langesid välja venelased Daniil Medvedev (2) ja Andrei Rublev (6).

Rublev jäi 6:7, 6:3, 6:7 alla John Isnerile (USA), kelle relv on eelkõige tugev serv, mistõttu ei tohiks ta olla kuigi hea liivaväljakutel. Karjääri 15 tiitlist on ta saviliival saanud vaid ühe – kodumaal Houstonis. Madridis on ta siiski varem kaks korda veerandfinaali jõudnud nagu ka tänavu. Rublev jäi selles mängus punktidega peale 108:95 ja tegi mängust tunduvalt rohkem äralööke. Aga mis sa teed, kui serviässadest teenis Isner 31 (!) ja Rublev ainult 3 punkti.

Teises setis õnnestus Rublevil kahel korral murda Isneri pommserv, aga otsustavas setis pallis ameeriklane laitmatult. Kolmanda seti tie-break’is lõi ta kõik esimesed servid sisse, neist kolm olid ässad ja kahel korral ei saanud Rublev tõrjet väljakule. Ainult ühe punkti pidi Isner oma servilt mängima ja lõpetas selle vollega. Rublevi servil Isner riskis, tegi mitu tõrjeviga, aga tie-break’i seisul 4:3 põrutas tõrje otse punktiks ja see oligi võit. “Ma ei olnud väljakul parem mängija, aga võitsin,” tunnistas Isner, et tal tegelikult vedas. Isneri esimese servi õnnestumisprotsent oli 67, aga huvitav on siiski, et vaatamata ässade rohkusele võitis Rublev esimeselt pallingult rohkem punkte (vastavalt 89 ja 81%). Nii et küllap oli Isneril õigus, et vastane mängis paremini.

Kui ameeriklane alistas enne üheksandana asetatud Roberti Bautista Aguti (Hispaania) samuti otsustavas setis 7:6, siis vastased lähevad tal aina raskemaks ja veerandfinaalis tuleb Isneril proovida oma tugevat servi maksma panna Dominic Thiemi (Austria, 3) vastu. Thiem alistas hoopis teistsuguses mängus Alex De Minauri (Austraalia) 7:6, 6:4 – selles kohtumises oli neil kahe peal 15 murdepalli ja viis murret.

Medvedev jäi alla Cristian Garinile (Tšiili, 16) 4:6, 7:6, 1:6. Medvedev ei ole tuntud hea liivaväljakute mängijana, aga kui juba Isner võitis, võinuks ka tema ju Garinist jagu saada. Aga otsustav sett oli ühepoolne, “Asi ei olnud täna liivaväljakus, vaid peamine faktor oli ikka see, et Medvedev põdes äsja koroonaviirust. Selline haigus võtab ära nii vastupidavuse kui ka jõu. Kuidas muidu seletada, et tavaliselt kõvemini palliv Medvedev lõi täna esimest servi kesk miselt 4 kilomeetri võrra tunnis aeglasemalt kui Garin,”selgitas treener Harri Neppi.

Kolmanda Venemaa mängijana langes välja Aslan Karatšev, kes kaotas Aleksandr Bublikule (Kasahstan) 4:6, 3:6. Tõsi, eks Bublik on ju ka venelane sündinud Peterburi lähedal Gatšinas (raudteejaam nii Tallinna – Peterburi kui ka Tallinn Moskva liinil). Kasahstani lipu all hakkas Bublik mängima 19-aastaselt (2016).

scroll to top