Mitmed Eesti tennisistid osalevad ITF-i turniiridel

– Alkmaar / Foto: Pixabay

Kuigi eestlaste põhitähelepanu on suunatud Anett Kontaveidi esitusele Cincinnati turniiril, võistleb mitu meie tennisisti ka erinevatel ITF-i turniiridel.

15 000 USD auhinnafondiga ITF turniiril Alkmaaris (Holland) teeb kaasa Eesti kolmas reket Elena Malõgina (WTA 574.), kes alustab otse põhitabelist ja peaks saama 7. asetuse. Samal turniiril mängib ka Maria Lota Kaul (ITF, 741.). Kaul alustas Alkmaaris kvalifikatsiooni võiduga nagu nädal tagasi Portugalis Oeirases. Seal langes ta kvalifikatsiooni teises ringis konkurentsist. Tänases mängus oli Kaul parem Klara Veldmanist (Holland, -) 6:2 6:1 ja kohtub järgmisena kvalifikatsioonis esimest asetust omava Clara Vlasselaer’iga (Belgia, WTA 1075.).

Alkmaaris toimub analoogne turniir ka meestele. Eesti meister Vladimir Ivanov (ATP 738.) pidi alustama turniiri kvalifikatsioonist. Alustuseks sai Ivanov jagu võõrustajast Aloys Johannes Willem van Baal’ist (Holland, ITF 1706.) 6:2 7:5. Ivanovi järgmiseks oponendiks on samuti hollandlane Stijn Pel (ATP 1782.).

Austrias Anifis 15 000 USD auhinnafondiga ITF turniiril alustasid kvalifikatsioonist Daniil Glinka (ATP 947.) ja Karl Kiur Saar (ATP 1782.). Neist esimene alistas Dean Thurneri (Saksamaa, -) 6:2 6:1 ja teine Noah Thurneri (Saksamaa, -) 6:1, 6:1. Paraku ei õnnestunud mõlemal meie tennisistil teed jätkata, sest teises ringis tuli vastu võtta kaotus. Glinka alistus sakslasele Tim Hegerile (ATP 1304.) 6:7 (6) 0:6 ja Saar Sandro Koppile (Austria, ATP 801.) 2:6 2:6.

Tasub lisada, et Glinka tegi enne seda kaasa Vogau (Austria) 25 000 USD auhinnafondiga turniiril. Sealgi kogus Glinka enda kontosse ühe võidu ja ühe kaotuse. Alistada õnnestus sloveen Marino Kegl (-) 6:0 6:2, kaotus aga tuli vastu võtta austerlaselt Alexnder Erlerilt (ATP 494.) 1:6 6:7.