fbpx
Close

Caroline Wozniacki naaseb 33-aastaselt suurde tennisesse

Caroline Wozniacki 2020. aasta jaanuaris, kui ta arvatavalt pidas oma viimase profimängu. Nüüd selgus, et see polnud viimane. / Foto: AFP/Scanpix

2018. aasta Austraalia lahtiste tšempion ja kahel perioodil maailma edetabelit juhtinud Caroline Wozniacki naaseb suurde tennisesse augustikuus Montreali WTA turniiril.

Poola päritolu Taani tennisist lõpetas või nagu nüüd selgus, katkestas karjääri 2020. aasta Australian Openi järel, sest teda vaevas liigesehaigus reumatoidartriit. Vaba aega kasutas Wozniacki pere loomiseks ja nüüd on tal koos korvpallur David Lee’ga kaks last – kaheaastane tütar Olivia ja 8-kuune poeg James.

Kuni Jamesi sünnini ei võtnud Wozniacki isegi reketit kätte, kuid eelmise aasta lõpul hakkas tasapisi proovima. “Kolm aastat tagasi olin saavutanud tennises peaaegu kõik, mis võimalik ja lahkusin. Tahtsin luua perekonda ja vajasin pausi. Kuid ma ei teadnud, kaua see kestab. Kuid ühel päeval möödunud aasta lõpus leidsin end taas väljakult harjutamas. Kui isa (ta on ka Wozniacki treener – toim) külastas mind Floridas, vajasin nõu. Mulle tundus, et lõin paremini kui kunagi varem,” rääkis Wozniacki moeajakirjale Vogue, milles ilmunud loos taanlanna avalikustaski oma naasmise.

Ka isale tundus, et Caroline taas naudib tennist ja nii tekkiski naasmise idee, millest mängija rääkis juba tänavu märtsis kui võimalusest. Wozniacki saab juulis 33-aastaseks, kuid selles vanuses või vanemana on profiajastul võitnud suure slämmi turniiri ainult kolm mängijat – Martina Navratilova 1990. aastal, Flavia Pennetta 2015. aastal ja Serena Williams mitmel turniiril (kõige hiljem 35-aastaselt 2017 Australian Openil). “Kaua suudan mina veel tipptasemel mängida – ühe, kaks, kolm aastat?” esitas Wozniacki retoorilise küsimuse, “Ma ei tea. Kuid tean seda, et viie aasta pärast, kui lapsed lähevad kooli, oleks juba liiga hilja. Mingeid ennustusi ma ei hakka tegema, aga kui ma ei usuks endasse, poleks ma naasnud.”

Wozniacki ütles Vogue’ile, et ta ei närveeri naasmise pärast. “Tulen ju tagasi alale, mida armastan. Enne mängu kindlasti närveerin. Kas ma võin võita US Openi või Australian Openi? Jah, ma usun seda. Vaatame, mis juhtub,” ütles Wozniacki, kes pärast Montreali turniiri mängibki järgmisena US Openil ja siis võtab pikema pausi, et valmistuda Austraalia lahtisteks.

Wozniacki juhtis maailma edetabelit esimest korda alates 2010. aasta oktoobrist. Kuigi vahele tuli nädalane paus, kui esikoha hõivas Kim Clijsters, võib siiski öelda, et taanlanna esimene valitsemisperiood kestis 67 nädalat (kuni 2012 jaanuar). Vaatamata nii pikale esireketi tiitli hoidmisele ei olnud Wozniacki selleks hetkeks veel slämmiturniiri võitnud. Ta oli vaid korra jõudnud finaali (2009 US Open).

Kiid 2018. aastal võitis Wozniacki Austraalia lahtised ja kerkis veelkorra esireketiks, seekord ainult neljaks nädalaks (29. jaanuar – 25. veebruar 2018). Ta on kokku võitnud 30 WTA turniiri.

Wozniacki on üsna sageli mänginud Eesti tennisistidega ja teda on kaks korda võitnud nii Kaia Kanepi kui ka Anett Kontaveit. Taanlanna juhib Kanepi vastu 5:2 ja Kontaveidi vastu on seis 2:2. Kuna Anett on Wozniackist 5 ja pool aastat noorem, võib tekkida õigustatud küsimus: kas ka tema kunagi naaseb. Praegu me vastust ei tea, aga miks mitte?

scroll to top