Anett Kontaveit kohtub taas Caroline Wozniackiga

– Anet Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Kuna teisena asetatud Caroline Wozniacki (Taani) alistas Pekingi turniiri teises ringis Petra Martici (Horvaatia) 7:5, 6:3, siis just endise maailma esireketi ja tänavuse Australian Openi võitjaga kohtub Anett Kontaveit 3. ringis ehk kaheksandikfinaalis.

Kontaveit juhib omavahelistes mängudes Wozniacki vastu 2:1, ent kõvakattel pole nad varem kohtunud. Esimesed kaks mängu toimusid murul: 2016 Nottinghamis võitis Kontaveit ja 2017 Wimbledoni dramaatilises 3. ringi mängus Wozniacki – tolles kohtumises juhtis Kontaveit 6:3, 5:3. Tänavu mängisid samad vastased Rooma turniiri veerandfinaalis, kus Kontaveit sai kindla 6:3, 6:1 võidu. Nii võib seniste mängude põhjal öelda, et Wozniacki on Anettile üpris sobiv vastane, kuid mingit vekslit sellest homseks mänguks välja anda ei saa.

Wozniackil kulus täna võitmiseks tund ja 47 minutit ehk veidi vähem kui Anettil eile, ent ta taanlanna saab päeva võrra vähem puhata. Wozniacki servis täna Martici vastu päris hästi, ta lõi 6 ässa ja tema esimese servi õnnestumisprotsent oli 67. Siiski lasi ta enda pallingu kolmel korral murda, aga ise murdis vastase servi viiel korral. Serv pole siiski Wozniacki peamine relv, ta on eelkõige hea kaitse- ja kontramängija, kuid tavaliselt on Kontaveit tema vastu haaranud initsiatiivi.

Kontaveidi ja Wozniacki mäng algab homme Eesti aja järgi kell 11.30 või kui kaks eelmist mängu venivad kokku üle nelja tunni, siis mõnevõrra hiljem. Delfi TV kannab seda kohtumist üle, Elisa (endine Starman) kliendid saavad mängu näha ka telerist.