fbpx
Close

Anett Kontaveit kindlustas edetabeli 19. koha

Anett Kontaveit US Openil. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit tõuseb järgmisel nädalal WTA edetabelis 19. kohale. See sai kindlaks pärast Donna Vekici (Horvaatia) ja Elise Mertensi (Belgia) kaotusi US Openi veerandfinaalis.

Saja punkti kaugusel ees on Kontaveidist, kes on kogunud täpselt 2500 punkti, kaks mängijat – Anastasija Sevastova (Läti) ja Caroline Wozniacki (Taani) vastavalt 2517 ja 2597 punktiga. Seega jäi Anettil väga vähe puudu, et tõusta US Openi järel Baltimaade esireketiks. Kuid Anettil ei ole kerge kellestki mööduda, sest tal on Wuhani turniirilt kaitsta mulluse finaali eest teenitud 585 punkti. Seega peab vaatama hoopis tahapoole, kus Kontaveidi järel saja punkti sees on kolm mängijat: Sofia Kenin (USA) 2460, Vekic 2420 ja Marketa Vondroušova (Tšehhi) 2410 punktiga.

Esialgu on Anett veel teel Zhuhai Elite Trophy turniirile, kuhu ta pääses ka mullu. Serena Williams on kinnitanud, et kui ta WTA finaalturniiri kaheksa parema hulka ei mahu, siis ta Zhuhais kindlasti ei mängi. Viimasena peaks pääsema Zhuhaisse mängima maailma 21. reket, aga Anettist on möödumas kolm naist. Hea on aga see, et Eesti esireketist 285 punkti eespool paiknev Arina Sabalenka (Valgevene) kaotab Aasia turniiridel veel rohkem punkte ning on tänavuse hooaja arvestuses juba Kontaveidist taga.

Aga kokkuvõttes on selge, et vähemalt ühe tugeva tulemuse peab Anett Aasia turniiridel välja mängima, et loota teist aastat järjest Zhuhai Elite Trophy turniirist osavõttu.

scroll to top