fbpx
Close

Maileen Nuudi ja Kristjan Tamm jõudsid teise ringi

Maileen Nuudi Billie Jean King Cupil. / Foto: Allar Hint

Maileen Nuudi alustas hästi Alkmaari ITF-i W15 turniiri, kui võitis vabapääsme saanud 17-aastase hollandlanna Joy de Zeeuwi 6:4, 6:4.

De Zeeuw mängib alles kolmandat ITF-i turniiri, aga noore ea tõttu võib eeldada, et ta läheb järjest paremaks. Nuudi servis esimeses setis väga hästi. Pärast murret seisuks 1:0 hoidis ta oma pallingut, vastasel oli vaid üks murdepall. Teises setis oli murdeid rohkem. Nuudi juhtis kahe murdega 5:2, aga siis andis ühe tagasi. Seisult 5:4 lõpetas ta siiski mängu oma servilt. Nuudi esimene serv oli väga hea (õnnestumisprotsent 66 ja võidetud punkte 76), kui teise servi võidupunktide protsent (keskmiselt 47) oli teises setis kehvapoolne (27). Seepärast vastane teeniski kaks murret, aga õnneks Nuudi vastas kolmega.

Turniiril kolmandana asetatud Nuudi kohtub teises ringis Sarah van Emstiga (Holland), kellel samuti ei ole WTA edetabelikohta. Kuid temagi on noor (18) ja ta alistas avaringis tuntuma hollandlanna Merel Hoedti, kes eelmisel suvel jõudis Pärnu ITF-i turniiril veerandfinaali.

Kristjan Tamm on Casablanca M15 turniiril asetatud kuuendana ja tema pääses teise ringi juba eile, kui alistas avakohtumises 15-aastase Manas Dhamne (India), kes on maailma juunioride edetabelis vanust arvestades vägagi kõrgel 78. kohal. Tamme võidutulemus oli 6:3, 6:4. Mõlemas setis murdis Tamm vastase servi kahel korral, aga hindu noormees eestlase servi ühel korral.

Teises ringis kohtub Tamm Gabriele Pennafortiga (Itaalia), kes on ATP edetabelis 760. kohal.

Kolmanda Eesti tennisistina oli võistlustules Daniil Glinka, kes Monastiri M15 turniiril mängis kõvakattel. Kuigi Glinka oli asetatud teisena, kaotas ta avaringis Billy Blaidesile (Suurbritannia, ATP 1435.) 3:6, 7:5, 1:6. Ka Glinka vastane oli veel üsna noor mängija, aga mitte enam noorteklassis (vanus 19).

scroll to top