16-aastane Mirra Andrejeva lausa purustas Ons Jabeuri

Mirra Andrejeva pärast mängu selfie’t tegemas. / Foto: AFP/Scanpix

Eelmise hooaja komeet, 16-aastane venelanna, praegu neutraalsena võistlev Mirra Andrejeva jätkas sealt, kus eelmisel aastal pooleli jäi ja alistas Austraalia lahtiste teises ringis Ons Jabeuri (Tuneesia, 6) 6:0, 6:2.

Vast oli üllatus õhus juba kergelt enne mängu, aga keegi poleks uskunud, et Jabeur võidab ainult kaks geimi. Esimene sett oli Andrejeva täielik jõudemonstratsioon, sest ta andis vastasele ainult 8 punkti. Teise seti seisul 1:2 teenis Jabeur enda ainsa murdepalli, aga kui see jäi kasutamata, läks Andrejeva oma teed.

“Olin enne mängu närvis, sest Ons ja tema mängu stiil on mind tõsiselt inspireerinud,” ütles noor võitja. “Esimeses setis näitasin imelist tennist, mis oli mulle endalegi ootamatu. Tahtsin lihtsalt suurel väljakul minna, mängida hästi ja nautida tennist.” Eelmisel aastal mängis Andrejeva neidude turniiri finaalis, aga kaotas seal kaasmaalanna Alina Kornejevale, kes nüüd end samuti põhitabelisse murdis.

Andrejeva sai mullu mitu head võitu, aga esikümne mängijate vastu kaotas kõik neli kohtumist. Seega oli Jabeur esimene TOP10 tennisist, kelle 16-aastane tulevikulootus alistas. Andrejeva võitis äralöögid 13:9 ja tegi lihtvigu peaaegu poole vähem – 13:24. Esimeses setis olid siiski Andrejeva numbrid eriti muljetavaldavad – 7 äralööki ja ainult 1 lihtviga. Palju punkte (16) teenis võitja ka vastase sunnitud vigadest.

Kornejeval seisab täna veel mäng ees, aga juba jõudis edasi veel üks venelannast üllataja, maailma 170. reket Maria Timofejeva, kes alistas pärast kahe lapse sündi ja vigastusest paranemist naasnud Caroline Wozniacki (Taani) 1:6, 6;4, 6:1. Põnevaks läks esimese seti seisul 4:1, kuid Wozniacki võitis kõik neli järgmist pikka geimi ja juhtis 6:1, 2:0. Seejärel murdis Timofejeva tagasi ja Wozniacki võitis veel servigeimi seisuks 3:3. Üllataval kombel oli see viimane servigeim, mille Australian Openi 2018. aasta tšempion võitis. Ta teenis veel kaks geimi tõrjel, kuid pärast otsustava seti 0:1 seisu tegi 20-aastane Timofejeva Wozniackile nö “kinnise muna”.

Vihma tõttu venisid täna mängud neil väljakutel, kus katust polnud ja seetõttu pole Eesti aja järgi hommikuks veel kuigi palju kohtumisi lõppenud. Meeste poolel pole favoriidid esialgu vääratanud ja seda mitte üheski setis, sest Jannik Sinner (Itaalia, 4) alistas Jesper de Jongi (Holland) 6:2, 6:2, 6:2 ja Alex De Minaur (Austraalia, 10) Matteo Arnaldi (Itaalia) 6:3, 6:0, 6:3. Aga kumbki ei löönud veel üle “tippmarki”, sest norralane Casper Ruud loovutas avaringis viis geimi.

Pärast viimaste kohtumiste lõppu kirjutame järgmises artiklis ülejäänud olulistest mängudest.