fbpx
Close

Carlos Alcaraz võitis Londonis ja kerkis uuesti maailma esireketiks

Carlos Alcaraz Pariisis. / Foto: AFP/Scanpix

Carlos Alcaraz (Hispaania, 1) võitis Londonis varasema nime all tuntud Queen’s Clubi ATP 500 turniiri ja kerkis uuesti maailma esireketiks.

Finaalis alistas Alcaraz 6:4, 6:4 Alex De Minauri (Austraalia, 7), kes oli poolfinaalis välja lülitanud teise asetusega Holger Rune (Norra). Tavapäraselt muruväljaku turniiridele ei olnud murdeid täna palju – kummaski setis õnnestus murre ühe korra Alcarazil. Esimeses setis oli De Minauril võimalus (kaks murdepalli) seisul 4:3, aga kui Alcaraz oma servigeimi ikkagi päästis, tegi ta kohe järgmises geimis oma esimese murde ja veel ühe teises setis seisul 2:2.

Maailma esireketi tiitel käib aga sel hooajal poole aasta jooksul juba kuuendat korda käest kätte. Mullu septembrist tänavu 29. jaanuarini juhtis edetabelit Alcaraz, aga pärast Austraalia lahtiste võitmist tõusis esimeseks Novak Djokovic. Seda vaid 7 nädalaks, siis võttis Alcaraz esireketi koha tagasi. Edasi läks nii: Alcaraz valitses 2, Djokovic 7, Alcaraz 3 ja Djokovic viimased kaks nädalat pärast Prantsusmaa lahtiseid. Nüüd on taas küsimärk, kauaks jääb juhtima Alcaraz. Hooaja rankingus on Djokovic napilt ees (punktid 4745 ja 4675), mis tasavägisuse tõttu veelgi rohkem eeldab, et muutusi saab olema ka hooaja teisel poolel.

scroll to top