fbpx
Close

Jelena Ostapenko võitis oma kuuenda tiitli

Jelena Ostapenko. / Foto: AP/Scanpix

Läti esireket Jelena Ostapenko (2) võitis mõni nädal pärast 26. sünnipäeva oma kuuenda WTA taseme tiitli, kui alistas Birminghami WTA 250 turniiri finaalis Barbora Krejcikova (Tšehhi, 1) 7:6, 6:4.

Muidugi kuulub WTA taseme võidu hulka ka Ostapenko tiitel 2017. aasta Prantsusmaa lahtistelt, mis oli üldse tema esimene ja samas suurim võit. 2017 võitis Ostapenko ka Soulis, 2019 Luksemburgis, 2021 Eastbourne’is ja 2022 Dubais. Eastbourne’is oli Ostapenko finaalivastaseks Anett Kontaveit, kelle arvele jäi samuti kuus tiitlit, mille Läti esireket on nüüd võrdsustanud või Roland Garrosi esikohta arvestades üle mänginud. Muruväljakul oli tegemist Ostapenko teise esikohaga, lisaks on ta Eastbourne’is korra finaalis kaotanud (2022).

Tänase finaali esimeses setis murdeid ei nähtud, kuid murdepalle oli Ostapenkol üks ja Krejcikoval kaks. Tie-break’is tuli tšehhitar välja seisult 4:6, aga kaotas lõpuks 8:10. Kui Ostaepnko realiseeris neljanda settpalli, oli ka Krejcikoval üks seisul 8:7. Teises setis oli Ostapenko ees juba kahe murdega 5:1, aga Krejcikova tuli järele 5:4. Järgmises geimis oli Ostapenko servil 15:30 taga, aga viimasel ajal sageli häid seise kaotanud lätlanna säilitas seeekord külma närvi ja võitis kolm viimast punkti.

Maailma edetabelis aga Ostapenko ei tõusegi, sest tal läksid juba maha eelmise aasta Eastbourne’i finaali punktid. Ja need olid kõrgemad, sest WTA 500 finaal annab 305, aga WTA 250 võit 280 punkti. Nii jäi Ostapenko püsima maailma edetabelis 17. kohale, mis ei ole Wimbledoni arvestades hea, sest nüüd peab Läti esireket 3. ringis (kui asetatud jõuavad edasi) kohtuma endast eespool oleva mängijaga, 16. või parem koht oleks tähendanud vastupidist.

scroll to top