fbpx
Close

Aleksandr Bublik üllatas Halles eakaaslast, kellest Venemaal rohkem hooliti

Aleksandr Bublik esimese ATP võidukarikaga möödunud aastal. / Foto: AFP/Scanpix

Kasahstani esireket Aleksandr Bublik võitis täna karjääri teise ATP turniiri, kui alistas Halle ATP 500 võistluse finaalis Andrei Rublevi (3) 6:3, 3:6, 6:3.

Igas setis toimus üks murre, aga Bublikul õnnestus see kahel, Rublevil ühel korral. Muruväljak sobib Bubliku agressiivse serviga, näiteks 2021. aastal lõi Kasahstani esireket ATP tuuril enim ässasid. Täna valisid finalistid servil erineva taktika – Bublik riskis ja tegi 21 ässa kõrval 11 topeltviga, aga Rublev panustas pigem esimese servi õnnestumisprotsendile (vastavalt 86 ja 71). Kuid tulemusest nähtub, et Bubliku, kes üritas ässasid ka teisel servil, taktika siiski õigustas end.

Kuni aastani 2016 mängis Bublik Venemaa lipu alla ja kuna ta oli sündinud Peterburi lähises Gatšinas (Nõukogude ajal tuntud kui Tallinn – Leningradi rongi eelviimane jaam), tegi ta ka Eestis kaasa mitmel ITF-i turniiril. Aga 2016 siirdus Bublik Kasahstani Tenniseföderatsiooni rüppe, sest ta ise põhjendas, et Venemaal temast ei hoolita. Tõesti, Venemaal olid mitmed andekamad noored, nende seas ka Bubliku tänane vastane Rublev – mõlemad on sündinud 1997. aastal. Kasahstani lipu alla minek parandas oluliselt Bubliku tulemusi. Alates 2019. aastast mängis ta neljas ATP turniiri finaalis, aga kaotas need kõik. Kuid kaks viimast finaali – mullu Montpellier’s ja tänavu Halles – on Bublik võitnud.

Bublik elas ka Kasahstani eest mängimise ajal peamiselt Peterburis, aga nüüd on tema elukohaks märgitud Monte Carlo. Pole teada, kas selline kolimine toimus Ukraina sõja tõttu või mitte, aga nüüdseks on Bublik lahkunud mitte ainult Venemaa alaliidust, vaid ka riigist. Maailma edetabelis kerkib Bublik homme 27ndaks, mis on tema karjääri kõrgeim koht (seni 30.).

scroll to top