fbpx
Close

Carlos Alcaraz kaitses Barcelonas tiitlit

Traditsioon: Barcelona turniiri võitjana on Carlos Alcaraz hüppamas basseini, kuhu talle järgnesid ka pallitüdrukud (ja mõned poisid). / EPA/Scanpix

Mullune US Openi tšempion ja eelmine maailma esireket Carlos Alcaraz (Hispaania) on pärast vigastuspausi, mis sundis vahele jätma Australian Openi, mänginud viis turniiri ja neist kolm võitnud.

Täna kaitses Alcaraz (1) mullust tiitlit Barcelonas, kui alistas finaalis Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 2) 6:3, 6:4. Tsitsipas asus esimese setis murdega ette 2:1, aga pärast seda tegi murdeid (kokku kolm) ainult Alcaraz. 19-aastane hispaanlane kaotas oma servil kokku ainult 10 punkti ja neist neli geimis, mille vastane murdis. Tema esimese servi protsent oli 77 ja esimeselt pallingult võidetud punktid 81% – ime, et selliste näitajatega Tsitsipas üldse murdeni jõudis. Aga nagu oleme varem kirjutanud, uuesti esireketiks see tulemus Alcarazi ei vii, sest tiitlikaitsjana ta punkte juurde ei saanud.

Võitja oli õnnelik, et sai karika pea kohale tõsta oma pere ja sõprade ees, “Arutasime enne mängu tiimiga, et kõige tähtsam on jääda pingevabaks. Raskete seisude mängimisel on mulle tähtsaim püsida lõdvestununa. Unustada vead ja kõik muu. Mitte mõelda, et inimesed vaatavad, vaid olla lihtsalt väljakul ise koos reketi ja mänguga,” ütles Alcaraz.

Alcaraz naasis pärast jalavigastust veebruarikuus Buenos Aireses ja kohe võitis selle turniiri. Pärast seda kaotas ta Rio de Janeiro finaalis Cameron Norriele, siis võitis Indian Wellsis, kaotas Miami poolfinaalis Jannik Sinnerile ja nüüd võitis Barcelonas. Alcaraz on sel aastal võitnud esikümne meeste vastu kõik mängud, sest Norrie ja Sinner olid tema võitmise ajal edetabelis vastavalt 13. ja 11. kohal. Kokku on Alcarazi arvel enne 20-aastaseks saamist juba 9 turniirivõitu ATP tasemel. Temast edukam oli omal ajal Rafael Nadal, kes 20. sünnipäeva ajal võitis oma 17. turniiri. Kuid näiteks Novak Djokovic oli 20. sünnipäevaks võitnud viis ja Roger Federer ainult ühe turniiri.

Sel nädalal oleks võinud kõigi kolme ATP turniiri finaalis mängida esikümne mehed, aga selle võimaluse rikkusid Djokovic, kes Banja Lukas kaotas veerandfinaalis, ja Taylor Fritz (USA), kes Münchenis kaotas poolfinaalis. Banja Lukas alistas lõpuks sama mees, kes lülitas välja Djokovici, ka kogu turniiri, sest Dušan Lajovic (Serbia, ATP 70.) üllatas finaalis Andrei Rublevit (2) 6:3, 4:6, 6:4. Münchenis võitis Holger Rune (Taani, 1) finaalis Botic van de Zandschulpi (Holland, 4) 6:4, 1:6, 7:6, kusjuures otsustavas setis oli hollandlane oma servil es 5:2, 40:15. Aga ta kaotas selle servigeimi ja järgmise seisul 5:4. Seejärel murdis Van de Zandschulp Rune servi ja juhtis oma pallingul 40:15, aga ikka ei võitnud. Kolm korda matši võiduks servides jäi i-le täpp panemata!

scroll to top