Laura Rahnelile Aizkraukle J100 duubelvõit, Georg Strasch poolfinaalis

Laura Rahnel (paremal) koos paarismängupartneri Marina Markinaga. / Foto: Vilar Tenisa Klubs Facebook

Lätimaa tenniselinnakeses Aizkraukles toimunud juunioride ITF J100 turniiril saavutas neidude seas nii üksik- kui paarismängus esikoha Eesti tulevikulootus Laura Rahnel, noormeeste võistlusel säras Eesti parimana Georg Strasch, kes jõudis mõlemas mänguliigis poolfinaali.

Turniiritabelis neljandat paigutust omanud Rahnel alistas avaringis läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse jõudnud ukrainlanna Jelizaveta Trushi kindlalt 6:2, 6:2, seejärel sai 16-aastane eestlanna jagu Rootsi mängijast Isabella Svahnist 6:4, 6:3. Veerandfinaalis alistus Taani tütarlaps Milla Johanna Mörk 6:1, 7:6 (5).

Nelja parema seas oli meie piiga veenvalt 6:2, 6:1 parem Leedu juunioride teisest numbrist ning ka turniiritabelis teist paigutust evinud 17-aastasest Emilija Pranytest. Finaalivastaseks tuli mõningase üllatusena asetamata Rootsi noormängija Tiana Tian Deng, kes oli veerandfinaalis 6:4, 6:1 jagu saanud Eesti 15-aastasest tennisetüdrukust Kätriin Reinvaldist. Rahnel võttis Rootsi tüdruku üle tulemusega 6:4, 6:4 turniirivõidu.

Kommentaare värskelt J100 tšempionilt saab Tennisnetist lugeda esmaspäeval. Rahnel on praegu Türgis Izmiris, kus homme algab samuti juunioride J100 kategooria turniir, eestlanna omab seal kolmandat asetust.

Eesti neiud olid Aizkraukle turniiril tegelikult väga tublid, sest võidu said põhiturniiril kirja lisaks ülalnimetatutele veel nii Anna Maria Tottrup, Grete Gull, Marie Johanna Lapimaa kui ka Lisette Aljas. Veerandfinaali jõudis neist Gull.

Tütarlaste paarismänguturniiril oli Rahneli paariliseks Läti tüdruk Marina Markina. Esimesena asetatud duo esimeseks vastaseks oli Eesti/Rootsi  kooslus Gull/Svahn. Pärast avaseti 6:0 võitu lubasid Markina/Rahnel vastased mängu tagasi, kaotasid teise seti 6:7 (5), kuid suutsid otsustava tie break seti endi kasuks kallutada 10:7. Tie break setti läks tarvis ka veerandfinaalis. Täielikust roller coaster matšist pääsesid 6:1, 2:6, 10:1 tulemusega edasi tulevased võitjad. Poolfinaalis alistati kindlalt 6:3, 6:1 Poola/Ukraina paar Julia Daroszewska/Aliesia Reva ning finaalis ka teisena paigutatud Poola paar Karolina Golda/Dominika Podhajecka 6:2, 7:6 (3).

Noormeeste turniiril tegi väga hea esituse Georg Strasch, kes jõudis poolfinaali. Strasch ütles Tennisnetile, et loos oli pisut armulisem kui eelmisel nädalal, samuti Aizkraukles  toimunud J60 kategooria turniiril. (Eesti mängija tabeliosas oli kolm wild cardiga põhiturniirile pääsenud mängijat ning ka lucky loser). „Loos loosiks, kuid nõrku mängijaid J100 tasemel turniiridel ei ole. Tunnen Aizkraukle (vaiba)väljakuid hästi ja võib olla paremini, kui nii mõnigi mängija, kes siin turniiridel osales. Hea on aga see, et suutsin selle eelise realiseerida nii palju kui võimalik,“ rääkis Strasch.

Alistanud avaringis lätlase Ricards Spaksi 7:6 (5), 6:3, teises ringis Saksamaa mängija Deren Yigini 6:3, 6:1, sai ta veerandfinaalis jagu ka teist paigutust omanud horvaadist Duje Markovinast 6:3, 6:4. Poolfinaalis tuli tunnistada aga tugeva Läti mängija Davis Rolise nappi paremust 3:6, 6:3, 3:6. Veerandfinaali jõudis Eesti noormeestest Denis Maijorov.

Vladimir Ivanovi juhendamisel treeniv 17-aastane Strasch jäi kahe Aizkraukles toimunud turniiriga üldjoontes rahule. „Punktide poolest on see kindlasti juunioride vanuseklassi senine parim turniir. Ise hindan aga parimaks matšiks eelmise nädala veerandfinaali soomlase Otso Martikaineniga. Kohtumine oli füüsiliselt väga palju nõudev, mängisime mõlemad hästi,“ ütles ta. (Strasch jäi alla ülinapilt 7:6, 7:6 – toim).

Paarismänguturniiril mängis Strasch koos Maijoroviga aga samuti hästi, käesoleval aastal pea igal turniiril koos mänginud Eesti paar jõudis poolfinaali. „Oleme kuidagi teineteist leidnud, ja klapime hästi,“ kommenteeris Strasch, kes alustab nüüd ettevalmistust liivahooajaks. „Järgmine turniir on mais Kadriorus, samuti J100,“ rääkis ta.