fbpx
Close

Bruno Loit Šiauliaist: poisid tegid paarismängus rõõmu

– Treener Bruno Loit / Foto: Toomas Kuum

Šiauliais algas esmaspäeval Tennis Europe U16 turniir kolme Eesti noormehe osavõtul. Eesti tütarlapsi Leedus ei võistle. Eestlaste kontos on teisipäeva õhtuks kaks võitu.

Tõsi, Eesti noored tennisemängijad põrutasid Leetu juba eelmise nädala reedel, et turniiri kvalifikatsioonist alustada. Osavõtjate vähesese tõttu pääsesid Hugo Roberto Loit ja Andre Karel Kalle põhitabelisse mänguta, prantslasele Robin Tranchandile 1:6, 1:6 alla jäänud Jaagup Joonas oli see õnnelik noormängija, kes kvalimängu kaotajana 32 hulka loositi. Maximilian Kolk kaotas teisele prantslasele Emile Delporte`ile 3:6, 5:7. Tema jaoks sai turniir läbi.

Üksikmängus pääses eestlastest esimesest ringist edasi Hugo Roberto Loit, kes alistas vana tuttava, leedulase Augustas Geciauskase 6:1, 7:5. Geciauskasel tegi Loit selja prügiseks ka mullu Jelgavas saviliival 6:1, 6:1. 

Teised Eesti noormehed pidid vastaste paremust tunnistama. Kalle kaotas Läti mängijale Maksim Kazancevsile 0:6, 5:7 ja Joonase teele seisis järjekordne prantslane – Delporte 4:6, 0:6. Joonas sai „Marseljeesivendadega“ veel kord jõudu proovida, sest paarismängus koos leedulase Ignas Balciunasega mängiti Prantsuse paari Leo Paul-Arthur Astieri/Delportega. Prantslased võitsid matši 6:1, 6:4.

Paarismängus näitasid Kalle/Loit aga head mängu ning purustasid Leedu paari Haroldas Kulnys/Kasparas Poška 6:1, 6:0.

„Poisid näitasid head mängu ning olid igas elemendis vastastest üle. Läksid jõuliselt vahele, olid julged ning mängisid ühesõnaga selgelt üle. Kohe rõõmus tuju on,“ sõnas poistega kaasas olev treener Bruno Loit.

„Muidu oleme ainult hotellis. Süüa tellime ka Boldiga. Kõik kohad on kinni, ainult toidupoed on avatud,“ selgitas Loit kohalikku olukorda. „Hotellirestoranist on lubatud ainult kaasamüük, kohapeal seal süüa ei saa. Leedukad on jube kohusetundlikud – kõik kannavad ka tänaval, nagu üks mees, maski. Turniiril on pealtvaatajad lubatud, aga neid on väga hõredalt. Tennishall on rahvast täis ainult hommikuste soojendustundide ajal. Selleks, et mitte siia karantiini jääda, teeme homme poistega tasulise koroonatesti, peaks vastuse saama 48 tunni jooksul, kui ma ei eksi.“

Kolmapäeval kohtub paar Kalle/Loit turniiri veerandfinaalis esimesena asetatud tugeva Poola duoga Tomaš Berkieta/Oskar Grzegorzewskiga. Enne läheb Loit  üksikmängus vastamisi Poola viienda numbri Oskar Grzegorzewskiga.

„Homsed vastased on tiba teisest puust. Berkieta on Euroopa edetabelis 48. kohal ja Loidi vastane 78. Aga parim pannakse ikkagi platsil paika. Loodame, et homme on Šiauliais Eesti päev.“

scroll to top