fbpx
Close

Noorte GP-sari alustas välihooaega

Katarina Brit Esken (paremal) ja Loore Kull võitsid koos paarismängu ja olid ka üksikmängu finalistid, võitis Esken. / Foto: Katrin Esken

Laupäevast esmaspäevani peeti kahes vanuseklassis ja neljas erinevas paigas aasta esimesed noorte GP-etapid välihooajal.

Neljas erinevas tennisekeskuses mängiti põhjusel, et seekord toimusid poiste ja tüdrukute turniirid eraldi.

U14 tüdrukud mängisid Tondiraba Tennisekeskuses ja finaalis alistas Varvara Trifonova (2, Tallink City SK) Vera Morozova (USTA) 6:3, 6:3. Esimesena asetatud Maria Manethe Irdoja (Tallink City SK) kaotas poolfinaalis Morozovale 4:6, 5:7. Paarismängu võitsid Hõbe Lee Heinlo (USTA) ja Aleksandra Maksimova (Tallink City SK).

U14 poiste turniir Tabasalus lõppes esimesena asetatud Andreas Kuuma (Tallink City SK) võiduga. Finaalis alistas ta Otto Herman Pika (3, Laagri TK) 7:6, 6:1. Paarismängus aga üllatasid neljandana asetatud Henri Kriibi (Laagri TK) ja Karl Leius (Tallink City SK), kes poolfinaalis võitsid Kuuma ja Christofer Tülli (USTA) 2:6, 7:6, 10:5 ning finaalis Marius Luumanni (Laagri TK) ja Pika 1:6, 7:5, 10:6.

Neidude U16-18 turniir Laagris lõppes samuti esimesena asetatud mängija võiduga. Katarina Brit Esken ühelegi vastasele üle nelja geimi ei loovutanud ja sai finaalis 6:2, 6:2 jagu Loore Kullist (3, USTA). Paarismängus said Esken ja Kull koos võidu, kuigi neil tuli pidada ka üks tasavägine mäng. Finaal oli siiski ühepoolne, sest Laagri TK paar Lisette Leppik ja Marta Vellerand alistati 6:1, 6:2.

Tähtvere TK väljakutel mängisid U18 noormehed. Tartus võitiski tartlane, ehkki teise klubi (MK Tennis) mängija Konrad Punger (3), kes poolfinaalis sai esimesena asetatud Kevin-Kristjan Ubalt (USTA) loobumisvõidu. Finaalis alistas Punger Jaagup Joonase (USTA) 7:6, 6:2. Paarismängus sai Punger koos Oliver Parikuga (USTA, 2) teise esikoha, nad võitsid finaalis Ken Martti Birki ja Edward Mihkel Olli (mõl. MK Tennis) 6:3, 7:5.

scroll to top