Airok Viljandi Open U12 Eesti tüdrukutele edukas

– Elizabeth Averjanov / Foto: ETL

Reedel lõppes Viljandis Airok Open U12 Tennis Europe`i 2. kategooria turniir, mis kujunes Eesti tüdrukutele vägagi edukaks. Elizabeth  Averjanov jõudis üksikmängus finaali ning Nora Olivia Adamson poolfinaali. Paarismängus sai Adamson koos üksikmängu turniiri suveräänse valitseja Keisija Berzinaga (Läti) turniiril esikoha, kui alistasid finaalis Eesti/Ukraina duo Stefanija Variksoo/Stefaniia Karpaliuki.

Turniiril panidki silma särama Eesti U12 tüdrukud.  Alagrupivõiduga kindlustasid koha veerandfinaalides Adamson, Variksoo ja Averjanov, alagrupis noppidsid kaks võitu ja said teise koha Liisa Marii Põhjala, Elizaveta Brjakina ja Anna Skorodumova.

Kahjuks läks nii, et loosi tahtel kohtusid Variksoo ja Adamson kohe veerandfinaalis, kust võitjana väljus Adamson 7:5, 6:2. Averjanov alistas aga Iisraeli tüdruku Daniel Baranesi 6:3, 6:2 ning poolfinaalis ka Riias resideeruva Vene kodakondse Melitina Kotljarova 6:4, 6:4.

Teises poofinaalis pidi Adamson tunnistama võimsalt mänginud Läti piiga Keisija Berzina 6:0, 6:2 paremust. Berzina kindlustas reedel ka turniirivõidu, olles finaalkohtumises meie Averjanovist parem 6:2, 6:1.

Tüdrukute paarismänguturniiril polnud vastast Eesti/Läti paarile Adamson/Berzina. Pärast kaht veenvat võitu esimestes ringides alistasid nad poolfinaalis Iisraeli/Eesti paari Baranes/Brjakina 6:2, 6:2 ning finaalis saadi jagu ka Variksoo/Karpaliukist (Eesti/Ukraina) 6:2, 6:1.

Seega meie tüdrukutelt igati korda läinud turniir.

Kui Eesti tüdrukuid jõudis neljasest alagrupist edasi kaheksa parema sekka kolm piigat, siis Eesti U12 poistel ei õnnestunud alagrupist edasi saada. Alagrupiturniiiril mängis 13 eesti poissi ja saldo välismängijatega oli nukker: 25 kaotust ja vaid 4 võitu. Eesti poisid aga saavad peagi uue võimaluse – juba 23. mail algab Tennis Europe`i U12 turniir imelises Kääriku Spordikeskuses.