Tallink Openi U16 Tennis Europe’i turniiril jõudis Kätriin Reinvald veerandfinaali

– Kätriin Reinvald / Foto: ETL

Tallinnas jätkuvatel Tennis Europe’i U16 Tallink Openi turniiril on selgunud üksikmängu veerandfinalistid. Kui Eesti noormehi jõudis kaheksa parema hulka neli, siis nõutuks teeb U16 tütarlaste suhteliselt kahvatu esitus.

Rõskele ilmale vaatamata on turniir püsinud kenasti graafikus.

Tütarlaste veerandfinaali jõudis 23 alustanud Eesti piigast vaid üks – kolmeteistaastane Kätriin Reinvald. Teises ringis alistas seitsmenda asetusega Reinvald lätlanna Daniela Puise 6:2, 6:4 ning kohtub homses lahingus poolfinaalkoha eest Läti esindaja Adelina Latšinovaga, kes kahes kohtumises loovutanud vaid kaks geimi. Eestlannadest said ühe võidu kirja Sandra Tolli, Katarina Brit Esken, Katarina Jaska, Marie Johanna Lapimaa, Hanka Mühlberg, Miriam Ränkel ja Meribel Järna.

Noormeeste turniiril on kaheksa parema hulgas Hugo Roberto Loit, Denis Maijorov, Robert Raag ja Villem Aadamsoo. Samas peab mainima, et väliskülalisi oli põhitatabelis vaid seitse.

U16 noormeeste paarismängus jõudis poolfinaali kuus Eesti mängijat. Kaks paari koosnesid ainult Eesti tennisistidest, kahel eestlasel oli paariline välismaalane. Poolfinaalis kohtuvad Indrek Herman Raudkivi/Arturs Žagars (Läti, 1) – Kaspar Lusti/Rasmus Stalmeister ja Viktor Fainstein/Nikita Gavrilonoks (Läti, 4) – Maijorov/Raag (2).

Neidude turniiril on paarismängu poolfinaalis kolm eestlannat. Neist koos mängivad Lisette Aljas/Anna Maria Tottrup (4), kelle vastased on esimesena asetatud Yeva Galiievska (Ukraina)/Laura Ozola (Läti), kes alistasid täna Eesti dueti Lapimaa/Ränkel 6:2, 6:0. Teises poolfinaalis kohtuvad Reinvald/Latšinova (2) Läti paariga Jasmine Luse/Liva Luse (3), kes olid veerandfinaali 6:0, 6:2 paremad Eesti paarist Dana Halla/Katarina Jaska.