Karolina Muchova alistas maailma esireketi!

Esimese asjana pärast võitu pani Karolina Muchova jääkoti pähe. / Foto: Reuters/Scanpix

Tšehhitar Karolina Muchova (25), kes oli jätnud Australian Openi eelse turniiri pooleli loobumiskaotusega Kaia Kanepile, on nüüd slämmiturniiril erakordses hoos ja võitis veerandfinaalis suurest kaotusseisust maailma esireketi Ashleigh Barty (Austraalia) 1:6, 6:3, 6:2.

Muchova oli varem jõudnud veerandfinaali 2019. aasta Wimbledoni turniiril, kuid nüüd astus ta sammu kõrgemale. WTA jooksvas edetabelis kerkis tšehhitar 22. kohale, mis ühtlasi tähendab, et Anett Kontaveit on uuel nädalal maailma 24. reket.

Barty alustas eduga 6:1, 2:0, mis tähendas, et ta oli võitnud 9st geimist 8, kuid Muchova vastas sellele täpselt samasuguse lõiguga, mis viis ta otsustavas setis ette 2:0. Oma pallingut Muchova enam ära ei andnudki ja piisanuks sellestki, aga ta murdis seisul 4:2 veelkorra Barty servi. Austraallased olid teinud otsuse, et vähemalt tänaseni pealtvaatajaid Melbourne Parki ei lubata ning see võis just kalliks maksma minna nende lemmikule.

Mäng ise oli üsna vigaderohke. Kokku 155st punktist 70 lõppes lihtveaga, milliseid Barty tegi 37 ja Muchova 33, äralööke oli samal ajal Bartyl 21 ja Muchoval 17. Oma kahest ässast teise lõi Muchova matšpallil, aga Barty piirdus kolme ässaga, mis tema kohta ei ole hea number. Nagu tulemuski näitab, hakkasid Barty lihtvead pihta teises setis, sest esimeses tegi ta neid vaid kuus.

Kohtumine peeti palava ilmaga, milliseid turniiri jooksul ei ole palju olnud. Sellised tingimused pidanuks soosima Bartyt, kellele meeldib soojaga mängida. Algul nii oligi. “Ash alustas väga hästi, ta ei teinud peaaegu üldse vigu,” ütles Muchova. “Mind nagu poleks väljakul olnudki ja pea muutus uimaseks, mistõttu võtsin meditsiinilise pausi. Nad kontrollisid mu vererõhku ja jahutasid jääga. Kui naasin väljakule, proovisin mängida veidi kiiremalt ja tungida võrku. See oligi lõpuks edu võti.”

Muchova kohtub poolfinaalis Jennifer Bradyga (22), kes kahe ameeriklanna mängus alistas Jessica Pegula 4:6, 6:2, 6:1. Lõplik pöördepunkt oli tegelikult alles kolmanda seti algus, sest Pegula alustas seda murdega. Siis mängiti tasavägine geim, kus Brady murdis tagasi ja läks juba kindlalt oma teed. Brady lõi 7 ässa, kuid tegi ka 5 topeltviga. Suurim erinevus oli aga selles, et esimeselt servilt võitis Brady 82 ja Pegula ainult 56% punktidest. Kuid ka selles veerandfinaalis jäid mängijad äralöökide/lihtvigadega miinusesse: Brady 22-29 ja Pegula 15-32.

Seega jõuab tabeli ülemisest poolest, kuhu kuulusid ka kaks Eesti tennisisti, igal juhul finaali maailma TOP20 sekka mitte kuuluv mängija. Tõsi, jooksvas edetabelis Brady juba on 15. kohal, aga kui Muchova teda poolfinaalis võidab, kerkib ta ise 14ndaks ja siis Brady langeb koha võrra. Turniirivõidu korral tõuseks Brady WTA edetabelis 11ndaks ja Muchova 12ndaks, seega esikümnesse pole veel kummalgi lootust jõuda.