fbpx
Close

Novak Djokovic murdis end keerulises mängus võiduni

Novak Djokovic. / Foto: EPA/Scanpix

Tiitlikaitsja Novak Djokovic (Serbia, 1) alustas ebakindlalt, aga võitis lõpuks Australian Openi veerandfinaalis Alexander Zverevi (Saksamaa, 6) 6:7, 6:2, 6:4, 7:6. Mäng kestis täpselt kolm ja pool tundi.

Djokovic jõudis Melbourne’is poolfinaali üheksandat korda. Eelmisel kaheksal korral, kui ta nii kaugele jõudis, sammus ta ka tiitlivõiduni. Seega ei ole serblane veel seni Australian Openil kaotanud ühtki poolfinaali ega finaali! Zverev oli täna parem ainult seti algustes, kolmel korral murdis ta kohe Djokovici esimese servigeimi. Aga kõigil juhtudel tuli serblane kaotusseisust välja.

Esimeses setis tegi ta seda viimasel võimalusel seisul 4:5, aga tie-break kuulus Zverevile 8:6, kuigi Djokovic oli oma pallingul ees 4:3. Aga pärast seda tegi kaks minimurret ainult Zverev. Teises setis läks Djokovic kiirelt ette 4:0 ja võitis probleemideta, kuid üks olulistest pöördepunktidest leidis aset hoopis kolmandas setis, kus Zverev oli ees 4:1. Sellele vastas Djokovic kahe murde ja viie järjestikkuse geimivõiduga.

Zverev ei suutnud maksma panna oma pallingut, mis on tavaliselt tal suurem relv kui Djokovicil. Saksamaa mees mängib küll tagajoonelt ka korralikult, aga Djokovic on selles osas ikka parem. Kui palju mõjutas serblase mängu kõhulihase vigastus, on raske öelda. Tundus, et tagajoonel ta nii kindel polnud nagu tavaliselt ja oma 56st lihtveast tegi 21 esimese setis. Pärast mängu ütles Djokovic, et tema füsioterapeut on teinud imelist tööd ja puhkepäevadel ta trenni ei tee, et hoida ennast rohkem vigastamast. Kuid Zverevi vend Mischa arvas Eurospordi intervjuus, et Djokovici ei ole (enam) vigastatud. “Ta servis nii hästi, et vigastuse mõju all nii ei suudaks,” sõnas Mischa Zverev.

Neljandas setis kordusid natuke kolmanda seti sündmused, kui Djokovic jõudis 0:3 kaotusest viigini 3:3, aga seekord veel “normaalajal” mitte võiduni ja tuli mängida teine tie-break. Seal hoidsid mõlemad mehed servi seisuni 6:6 ja siis Djokovic otsustavalt murdis. “Kuni viimase punktini oli mängu saatus täiesti lahtine, see võinuks lõppeda ka vastupidi,” ütles Djokovic. “Hea serv aitas mind palju, lõin arvatavasti rohkem ässasid kui tema, mis on üllatus.” Djokovic ilmselt peast ässasid lugeda ei suutnud, aga õigus tal oli – ässade arv 23-21 maailma esireketi kasuks. Esimese servi protsent oli Djokovici kasuks 73 vs 64. Äralööke tegi ka Djokovic rohkem (48-45), kuid lihtvigadega jäi päris tugevalt alla – temal 56 Zverevi 38 vastu.

Maailma esireket kohtub poolfinaalis suurüllataja Aslan Karatševiga (Venemaa). Kuna nüüd on Djokovicil kaks puhkepäeva, sest meeste poolfinaalid peetakse reedel, siis on üsna tõenäoline, et vigastus enam serblase mängu ei mõjuta. Oleks suur ime, kui Karatšev teeks veel ühe ime – ehk siis teisisõnu kahekordne ime.

scroll to top