fbpx
Close

Brit Martin võitis Airok Viljandi Openi

– Brit Martin mänguhoos / Foto: Eesti Tennise Liit

Kaks eestlast mängisid pühapäeval Tennis Europe U16 turniiri Airok Viljandi Open finaalis, kuid neist tiitlini jõudis Brit Martin (1).

Kuigi turniiri algus läks Martinil pisut konarlikult, oli ta finaalis favoriit, sest asub Tennis Europe edetabelis 54. kohal, aga temast aasta noorem finaalivastane Laima Vladson (Leedu) 141. kohal. Martin võitis 6:4, 6:4 ja sellega ei saanud keegi (ka poiste turniiril mitte) Airok Viljandi Openi kahekordseks võitjaks, sest paarismängu finaalis oli Vladson koos oma paarilisega Martini ja Grete Gulli võitnud.

Brit Martin rääkis, et tegelikult olid kõik mängud tasavägised ning turniirivõidu üle väga hea meel. “See, et võidud raskelt tulid, oli mõneti üllatav. Kuid mängisin turniiril ka väikese mängu- ja treeningpausi pealt. Kindlasti mängis rolli ka vihm ning väga külm ilm.” 

Paarismängu teise kohaga Martin väga rahule ei jäänud. “Terve turniiri mängisime Gretega väga hästi. Ma tõesti ei tea, mis finaalis juhtus. Oleksime pidanud ise võib olla võrgus aktiivsemad olema ja mitte ootama vastase eksimusi,” kommenteeris Martin finaalmängu. Martin osaleb käesoleval nädalal Ventspilsis ITFi juunioride 4. kategooria turniiril, kus tal seitsmes asetus.

Poiste finaalis läks samuti vastavalt edetabelile – Artjoms Afanasjevs (Läti, 1) alistas Georg Straschi (3) 6:2, 6:2. Läti poiss on Tennis Europe edetabelis 83. ja Strasch 244. Selles finaalis oli võitja samuti vastasest aasta võrra vanem. Tuletame veel meelde, et noormeeste paarismängus said väärtusliku turniirivõidu 14-aastased US Tenniseakadeemia poisid, Ekke Tiidemanni õpilased Andree Karel Kalle ja Henry Ink, kes finaalmatšis alistasid tasavägise mängu järel esimesena asetatud Läti/Leedu paari Afanasjevs/Julius Augunas 7:5, 7:5. Nii “rikkusid” Eesti poisid omakorda Afanasjevsi võimaluse tulla kahekordseks võitjaks. Väärib märkimist, et Eesti paar sai nii veerandfinaalis, kui poolfinaalis võidud kolmandas otsustavas tie break setis.

Juba täna algas U12 vanuseklassi Airok Viljandi Open, kus esialgu mängitakse alagruppides, mille võitjad saavad kaheksa parema hulka.

scroll to top