fbpx
Close

Poiste GP14 üksikmängu võitis Markus Valtson

– Markus Valtson mänguhoos / Foto: Erakogu

Nädalavahetusel alustati käesoleval aastal esimest korda ka poiste koduste GP-sarjadega. Kahel esimesel päeval Tabasalus tuules ja suhteliselt jahedas ilmas toimunud turniir kubises kolmesetilistest heitlustest, üksikmängu võitjakarika sai teenitult Markus Valtson.

Tabasalus saviliivaväljakutel toimunud poiste GP14 turniiri tugevamas grupis jäi alistamatuks Markus Valtson, kes esmaspäeva hommikul alistas finaalis Samuel Mandelkorni 6:3, 6:2.  Poolfinaalis oli Valtson parem Kaspar Lustist 6:2, 6:4 ning Mandelkorn omakorda Edwin Averjanovist 6:1, 6:1.

Finalist Mandelkorn tunnustas Valtsonit hea mängu eest. „Täna mängis Valtson tõesti hästi. Ta võitis teenitult. Lihtvigu ta peaaegu ei teinudki, minul omakorda ei olnud kõige parem päev,“ rääkis ta pärast kohtumist.

„Kui kogu turniirile tagasi vaadata, siis eredamalt jääb kindlasti meelde mäng Averjanoviga, sest seal realiseerisin oma oskusi kõige paremini,“ lisas noor mängumees.

Lohutusturniiri parim oli Ken Ink.

Teises tugevusgrupis võidutses Karl Oskar Laan, kes lõppmängus võitis Hugo Narmontit 6:4, 6:0. Laan oli nelja parema seas üle Ralf Filip Kivarist 6:2, 6:4, Narmont omakorda Kaarel Einpalust 6:0, 6:2.

Teise tugevusgrupi lohutusturniiri võitis Maxim Sivovol.

Draamat rohkem, kui rubla eest

Poiste paarismängus jõudsid finaali Kristofer Karis/Samuel Mandelkorn, kes äärmiselt dramaatilises poolfinaalis võitsid Ken Ink/Luukas Raudkivi.  Kui avaseti võitsid Karis/Mandelkorn kiires lõppmängus 7:3, siis teises setis domineerisid nooremad Ink ja Raudkivi 6:3. Otsustavas tie break setis võtsid juhtohjad endi kätte Karis/Mandelkorn, kes hoidsid pidevalt 3-4 punktist edu kuni seisuni 9:5. Kuid aasta-paar nooremad kutid ei andnud alla ning võtsid viis punkti järjest ja omasid seisul 10:9 hoopis ise matšpalli. Ink/Raudkivi ei suutnud siiski Karis/Mandelkorni hetkelist peataolekut ära kasutada ning kolm viimast punkti võitsid kogenumad noormehed ning sellega ka otsustava seti 12:10.

Sugugi vähem drmaatliselt ei kulgenud ka teine poolfinaal, kus kohtusid Robin Kilp/Kaspar Lusti – Edwin Averjanov/Ken Martti Birk. Pärast 6:7 (4) kaotatud avasetti võtsid äärmiselt vaatemänguliselt kulgenud kohtumise teise seti Kilp/Lusti 6:2. Mõlemad paarid näitasid küpset ja väga kihvti ning põnevat tennist, pikema kõrre tõmbasid lõpuks Kilp/Lusti 10:8.

Finaalis pidid Kilp/Lusti siiski Karis/Mandelkornile alla vanduma 5:7, 2:6.

„Esimeses setis noppisid Kilp ja Lusti kõik otsustavad punktid ära ja seetõttu oligi seis tasavägine, teises olime me lihtsalt paremad,“ kommenteeris Mandelkorn, kes mängis esmaspäeval käevigastusega.

„Lähengi täna füsio juurde, sest teatud asendis teeb löögikäsi valu. Loodan, et midagi tõsist ei ole,“ rääkis Mandelkorn.

Järgmisel nädalal stardib Tartus Tennise Europe`i U14 turniir.

scroll to top