fbpx
Close

Alexander Zverev võitis teist korda Madridi turniiri

Alexander Zverev Madridis. / Foto: EPA/Scanpix

Alexander Zverev (Saksamaa, 5) võitis karjääris neljandat korda ATP Masters 1000 turniiri ja selle hulgas reist korda Mutua Madrid Openi, kui ta alistas finaalis Matteo Berrettini (Itaalia, 8) 6:7, 6:4, 6:3.

Tasavägises mängus, kus kohtusid kaks head servijat ja tugeva löögiga meest, otsutas lõpuks Berrettini suurem lihtvigade arv teises ja kolmanda setis. Üsna edutult proovis Berrettini punkte saada tilkpallidega, mis tal alguses hästi välja tulid. Lõpuks õnnestus Berrettinil vaid ühel korral murda Zverevi serv, see juhtus esimeses setis seisul 3:3. Hiljem oli Berrettinil vaid üks murdepall, aga just see võinuks ta otsustavas setis viia ette 3:1, mis olnuks üsna tugev avaldus võidule.

Esmalt aga esimesest setist. Pärast Berrettini murret võttis Zverev kaotatu kohe tagasi ja lugu lõppes tie-break’is, kus Berrettini oskas maha mängida 5:0 eduseisu. Ta juhtis veel 6:4, aga siis teenis juba settpalli Zverev seisul 7:6. Berrettini õnneks suutis ta nüüd hästi servida ja tie-break’i ikkagi 10:8 võita. Teise seti algul võitis Berrettini kolm oma servigeimi nulliga, aga pärast seda suutis Zverev leida rohtu ja kui seisul 3:3 jäi murdepall kasutamata, siis seisul 4:4 võttis Zverev ikkagi vastase pallingugeimi ära.

Ja lõpuks otsustavas setis juhtus midagi sellist, mille kohta jalgpallis öeldakse, kui ise ei löö, lüüakse sulle. Pärast murdepalli päästmist seisul 1:2 võttis Zverev Berrettini servigeimi ja ühe veel seisul 5:3, kui tal oli veel oma serv varuks. Vene päritolu sakslane oli alates teise seti keskpaigast kindlam mees.

Otse servist teenis Berrettini küll rohkem punkte (temal ässad/murdepallid 7/1 ja Zverevil 5/7), aga Zverev lõi esimest servi sisse 71 ja Berrettini 69%. Itaallasel oli sama number ka laupäevases poolfinaalis Casper Ruudiga (Norra), aga ta kuidagi oskas seal oma servi paremini maksma panna. Ilmselt oli siiski Zverev tõrjel ka Ruudist parem. Punkte võitis esimeselt servilt Zverev 75 ja Berrettini 70%.

scroll to top