fbpx
Close

Azarenka pärast 500. võitu: see naine vajab psühhiaatrilist abi

Viktoria Azarenka / Foto: USA Today/Reuters/Scanpix

Viktoria Azarenka süüdistas oma Qatari turniiri avaringi vastast Julia Putintsevat ebasportlikus käitumises, sest too kasutas „valel ajal“ meditsiinilist pausi. Azarenka sõnul vajab Putintseva psühhiaatrilist abi.

Kahekordne slämmivõitja Azarenka alistas küll Qatar Openi avaringis Putintseva, kuid kohtumine oli elektrist tulvil.

Kui tasavägine matš oli jõudnud otsustavasse staadiumisse ning Azarenka hakkas servima, et matšis püsida, võttis tema vastane meditsiinilise pausi.

Kolmandas setis tormas Putintseva võimsalt 4:0 juhtima, kuid Azarenka näitas tahtejõudu ning vastupidavust ning viigistas seisu 4:4. Putintseva hoidis seejärel oma servi ja võttis juhtohjad taas enda kätte 5:4. Azarenka servil aga palus Putintseva treeneri abi.

See juhtus pärast seda, kui Putintseva oli juba lõhkunud päris mitu reketit, sest 4:0 edu oli maha mängitud.

Tunded keesid täiesti üle, kui Azarenka marssis pukikohtuniku juurde ja süüdistas Putintsevat ebasportlikus käitumises. „Kuidas on võimalik, et ta enne minu servi niimoodi teeb?“

„Ta peab ootama, kuni ma servima hakkan. Ta on juba seitse korda reketit loopinud. Milles probleem on?“

„Tal on vaja mentaalset treenerit, psühhiaatrit,“ kurjustas Azarenka.

Julia Putintseva. / Foto: AFP/Scanpix

Vaatamata sellele, et 32-aastane valgevenelanna väljus kohtumisest lõpuks võitjana, väljendas ta oma frustratsiooni ka matšijärgsel pressikonverentsil.

„Selles kohtumises juhtus liiga palju igasuguseid asju, igasuguseid mittevajalikke asju…“

Kaks kanget jagasid puid ja maid ka kolm aastat tagasi Grampians Trophyl, kui Putintseva järjekordselt reketi puruks lõi ning pärast matši demonstratiivselt keeldus Azarenkaga kätlemast.

Azarenkale oli see 500. võit karjääri jooksul, teises ringis pidi ta kohtuma 31-aastase ameeriklanna Madison Brengle`iga, kuid andis vastasele loobumisvõidu, põhjuseks puusavigastus.

scroll to top